FreeTender
Accepting bidsitbPoland

Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Dostawa energii elektrycznej

Issued by Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
5 Sept 2026
Closes
5 Oct 2026, 23:59 UTC
Reference
607566-2026
Location
Poland
Sector
Energy & Power
Type
goods

Details

Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. ul. Wołyńska 57, 22-100 Chełm w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027r. w łącznej szacowanej wielkości 7 606,038 MWh w okresie 12 miesięcy. Zestawienie obiektów i punktów poboru (PPE) wskazano w załączniku nr 1a do SWZ.

Lots Lot 1 — Dostawa energii elektrycznej: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. ul. Wołyńska 57, 22-100 Chełm w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027r. w łącznej szacowanej wielkości 7 606,038 MWh w okresie 12 miesięcy. Zestawienie obiektów i punktów poboru (PPE) wskazano w załączniku nr 1a do SWZ. 2. Usługa dystrybucji dla punktów poboru energii elektrycznej świadczona jest na podstawie umów zawartych na czas nieokreślony z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) PGE S.A Zamość. 3. Wykonawca zobowiązuje się do złożenia Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego w imieniu Zamawiającego, zgłoszenie o zawarciu umowy sprzedaży energii elektrycznej. 4. Aktualne umowy Zamawiającego na zakup energii kończą się dnia 31.12.2026r. 5. Kalkulację oferty zawarto w załączniku nr 2 do SWZ. 6. Przewidywana ilość energii elektrycznej w okresie dostawy (od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.) wynosi 7 606,038 MWh w tym: B23 szczyt przedpołudniowy- 1 878,696 B23 szczyt południowy- 1 508,857 B23 reszta doby- 3 325,965 C21 całodobowa- 548,824 B11 całodobowa- 67,448 C11 całodobowa- 247,298 C12A szczyt przedpołudniowy- 8,514 C12A szczyt popołudniowy- 20,436 7. Faktyczna ilość energii elektrycznej uzależniona jest od rzeczywistych potrzeb poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej Zamawiającego. Zamawiający informuje, iż kwota brutto oferty stanowi zobowiązanie dla Zamawiającego do realizacji umowy w wysokości nie mniejszej niż 65% tej wartości. 8. Odczyt liczników odbywać się będzie jeden raz w miesiącu, razem dla każdego układu pomiarowego tj.12 w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. 9. Faktury za zużytą energię elektryczną dostarczane będą do 14 dnia każdego miesiąca. 10. Zakupiona energia elektryczna nie zostanie przeznaczona do dalszej odsprzedaży. 11. Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia funkcji podmiotu odpowiedzialnego za bilansowanie handlowe dla energii elektrycznej sprzedanej w ramach umowy i ponosi wszelkie koszty z tym związane. 12. Wykonawca w imieniu Zamawiającego zawrze umowę (POB) Podmiot bilansowania handlowego, na bilansowanie energii elektrycznej ze źródła wytwarzania 2x190 kW. (2 szt. kogeneratorów). 13. Ilość energii elektrycznej wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej z dwóch źródeł kogeneratorów wytwarzania wynosi około 60 MWh/12 miesięcy. Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia umowy w celu odkupienia energii elektrycznej zgodnie z cenami obowiązującymi na rynku bilansującym w dniu wprowadzenia do sieci OSD PGE S.A oddział Zamość. Wykaz kogeneratorów wskazano w załączniku nr 2a do SWZ. 14. Wykonawca w imieniu Zamawiającego zawrze umowę (POB) Podmiot bilansowania handlowego, na bilansowanie energii elektrycznej ze źródła wytwarzania OZE fotowoltaika. 15. Ilość energii elektrycznej wprowadzonej do sieci dystrybucyjnej z dziewięciu źródeł fotowoltaicznych wynosi około 31,90 MWh/12 miesięcy. Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia umowy w celu odkupienia energii elektrycznej zgodnie z cenami obowiązującymi na rynku bilansującym w dniu wprowadzenia do sieci OSD PGE S.A oddział Zamość. Wykaz instalacji fotowoltaicznych wskazano w załączniku nr 2b do SWZ. 16. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, będzie zobowiązany do przedstawienia wzorów umów wskazanych w pkt. 12 oraz pkt. 15 w niniejszym Rozdziale, do weryfikacji przez Zamawiającego, która będzie zawierała istotne warunki umowy wskazane w załączniku nr 10 do SWZ. 17. Wykonawca w cenie poszczególnych grup taryfowych uwzględni wszystkie składniki związane z zakupem energii elektrycznej, w tym bilansowanie handlowe na rynku bilansującym, a także wszystkie składniki stałe i zmienne. 18.Wykonawca dopełni wszelkich formalności związanych z procedurą obowiązującą dla zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. 19. Płatnikiem podatku akcyzowego za zużytą energię elektryczną jest Wykonawca. 20. Zamawiający oświadcza, że posiada Zaświadczenie o Wpisie do Rejestru Wytwórców Energii w Małej Instalacji NR. MIOZE/URE00596/2018r. i zgodnie z ustawą z dnia 22.07.2010r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym obowiązek opłaty podatku akcyzowego za zużytą energię elektryczną spoczywa na Wykonawcy. – załącznik nr 11 do SWZ. 21. Zamawiający informuje, że Operatorem Systemu Dystrybucyjnego jest PGE Dystrybucja S.A oddział Zamość, dla obiektów wymienionych w punktach od poz.1 do 42 w załączniku nr 1a do SWZ.

Buyer: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Buyer country: POL

Procedure: open

CPV code: 09300000

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 2 notices from Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., going back to September 20262 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Energy & Power. There are 107 open Energy & Power tenders in Poland. This one closes in 30 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this energy & power opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Energy & Power tenders

All Energy & Power tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →