Poland – Credit granting services – Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego złotówkowego do maksymalnej wysokości 10 000 000,00 PLN z możliwością niewykorzystania pełnej wartości kredytu bez dodatkowych prowizji i opłat
Issued by Gmina Halinów · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 6 Oct 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 611942-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Financial & Professional Services
- Type
- services
Details
Przedmiotem zamówienia jest: udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego złotówkowego do maksymalnej wysokości 10 000 000,00 PLN z możliwością niewykorzystania pełnej wartości kredytu bez dodatkowych prowizji i opłat. kredyt zostanie wykorzystany do wysokości 10 000 000,00 PLN na sfinansowanie planowanego na 2026 rok deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wzięcia mniejszej kwoty kredytu bez dodatkowych prowizji i opłat. Zamawiający zastrzega sobie prawo uruchomienia kredytu jednorazowo lub w transzach. przewidywane uruchomienie kredytu następować będzie sukcesywnie według potrzeb Zamawiającego, który poinformuje Wykonawcę na 3 dni robocze wcześniej o wysokości transzy. Kredyt będzie wykorzystany do 31.12.2026r. Kredyt będzie podlegał spłacie z dochodów własnych Gminy w latach 2027-2040, zaś odsetki w latach 2026-2040. Okres karencji w spłacie do 30 marca 2027r. Spłata odsetek będzie następowała do ostatniego dnia kwartału kalendarzowego tj. 31 marca, 30 czerwca, 30 września, 31 grudnia każdego roku w kwotach wynikających z aktualnego zadłużenia do końca kwartału, za który odsetki zostały naliczone. Dla wyznaczenia wysokości odsetek przyjmuje się rok równy 365/366 dni oraz rzeczywistą liczbę dni w kwartale, Oprocentowanie kredytu jest liczone na bazie stawki WIBOR 3M z ostatniego dnia miesiąca danego kwartału poprzedzającego okres odsetkowy powiększonej o stałą marżę proponowaną przez bank, niezmienną w okresie obowiązywania umowy. spłata kapitału w złotych polskich będzie następowała w ratach wg poniższego harmonogramu: – 2027 r. - 4 raty kwartalne po 50 000,00 zł, – 2028 r. - 4 raty kwartalne po 50 000,00 zł, – 2029 r. - 4 raty kwartalne po 50 000,00 zł, – 2030 r. - 4 raty kwartalne po 100 000,00 zł, – 2031 r. - 4 raty kwartalne po 75 000,00 zł, – 2032 r. - 4 raty kwartalne po 75 000,00 zł, – 2033 r. - 4 raty kwartalne po 50 000,00 zł, – 2034 r. - 4 raty kwartalne po 25 000,00 zł. – 2035 r. - 4 raty kwartalne po 100 000,00 zł. – 2036 r. - 4 raty kwartalne po 450 000,00 zł, – 2037 r. - 4 raty kwartalne po 450 000,00 zł, – 2038 r. - 4 raty kwartalne po 450 000,00 zł, – 2039 r. - 4 raty kwartalne po 450 000,00 zł. – 2040 r. - 2 raty kwartalne po 250 000,00 zł płatnych w terminach do dnia 31 marca, 30 czerwca, 30 września, 31 grudnia danego roku, Zamawiający zastrzega możliwość wcześniejszej spłaty kwoty kapitału bez dodatkowych prowizji i opłat. Dopuszcza się możliwość zmiany w harmonogramie spłat kapitału i odsetek w zakresie kwot i terminów pod warunkiem złożenia pisemnego wniosku wraz z odpowiednim uzasadnieniem na 14 dni przed terminem płatności raty kapitałowej i odsetek. Spłata odsetek w terminach kwartalnych. Oprocentowanie niespłaconych w terminie rat kredytu naliczone będzie w wysokości określonej jak dla odsetek ustawowych. W przypadku niewykorzystania przez Zamawiającego pełnej kwoty kredytu, wysokość odsetek i ewentualnej prowizji bankowej będzie wynikała z wartości wykorzystanego kredytu. O kwocie należnych odsetek Zamawiający będzie informowany drogą e-mailową na adres [contact details removed] w terminie 7 dni przed terminem wymagalności, przy czym odsetki od kredytu stają się wymagalne w ostatnim dniu każdego okresu odsetkowego. Zabezpieczeniem spłaty kredytu będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Kredyt będzie uruchamiany na rachunek Gminy i nie będzie rozliczany z bankiem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Istotnych Postanowieniach Umowy (IPU)
Lots Lot 1 — Udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego złotówkowego do maksymalnej wysokości 10 000 000,00 PLN z możliwością niewykorzystania pełnej wartości kredytu bez dodatkowych prowizji i opłat: Przedmiotem zamówienia jest: udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego złotówkowego do maksymalnej wysokości 10 000 000,00 PLN z możliwością niewykorzystania pełnej wartości kredytu bez dodatkowych prowizji i opłat. kredyt zostanie wykorzystany do wysokości 10 000 000,00 PLN na sfinansowanie planowanego na 2026 rok deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wzięcia mniejszej kwoty kredytu bez dodatkowych prowizji i opłat. Zamawiający zastrzega sobie prawo uruchomienia kredytu jednorazowo lub w transzach. przewidywane uruchomienie kredytu następować będzie sukcesywnie według potrzeb Zamawiającego, który poinformuje Wykonawcę na 3 dni robocze wcześniej o wysokości transzy. Kredyt będzie wykorzystany do 31.12.2026r. Kredyt będzie podlegał spłacie z dochodów własnych Gminy w latach 2027-2040, zaś odsetki w latach 2026-2040. Okres karencji w spłacie do 30 marca 2027r. Spłata odsetek będzie następowała do ostatniego dnia kwartału kalendarzowego tj. 31 marca, 30 czerwca, 30 września, 31 grudnia każdego roku w kwotach wynikających z aktualnego zadłużenia do końca kwartału, za który odsetki zostały naliczone. Dla wyznaczenia wysokości odsetek przyjmuje się rok równy 365/366 dni oraz rzeczywistą liczbę dni w kwartale, Oprocentowanie kredytu jest liczone na bazie stawki WIBOR 3M z ostatniego dnia miesiąca danego kwartału poprzedzającego okres odsetkowy powiększonej o stałą marżę proponowaną przez bank, niezmienną w okresie obowiązywania umowy. spłata kapitału w złotych polskich będzie następowała w ratach wg poniższego harmonogramu: – 2027 r. - 4 raty kwartalne po 50 000,00 zł, – 2028 r. - 4 raty kwartalne po 50 000,00 zł, – 2029 r. - 4 raty kwartalne po 50 000,00 zł, – 2030 r. - 4 raty kwartalne po 100 000,00 zł, – 2031 r. - 4 raty kwartalne po 75 000,00 zł, – 2032 r. - 4 raty kwartalne po 75 000,00 zł, – 2033 r. - 4 raty kwartalne po 50 000,00 zł, – 2034 r. - 4 raty kwartalne po 25 000,00 zł. – 2035 r. - 4 raty kwartalne po 100 000,00 zł. – 2036 r. - 4 raty kwartalne po 450 000,00 zł, – 2037 r. - 4 raty kwartalne po 450 000,00 zł, – 2038 r. - 4 raty kwartalne po 450 000,00 zł, – 2039 r. - 4 raty kwartalne po 450 000,00 zł. – 2040 r. - 2 raty kwartalne po 250 000,00 zł płatnych w terminach do dnia 31 marca, 30 czerwca, 30 września, 31 grudnia danego roku, Zamawiający zastrzega możliwość wcześniejszej spłaty kwoty kapitału bez dodatkowych prowizji i opłat. Dopuszcza się możliwość zmiany w harmonogramie spłat kapitału i odsetek w zakresie kwot i terminów pod warunkiem złożenia pisemnego wniosku wraz z odpowiednim uzasadnieniem na 14 dni przed terminem płatności raty kapitałowej i odsetek. Spłata odsetek w terminach kwartalnych. Oprocentowanie niespłaconych w terminie rat kredytu naliczone będzie w wysokości określonej jak dla odsetek ustawowych. W przypadku niewykorzystania przez Zamawiającego pełnej kwoty kredytu, wysokość odsetek i ewentualnej prowizji bankowej będzie wynikała z wartości wykorzystanego kredytu. O kwocie należnych odsetek Zamawiający będzie informowany drogą e-mailową na adres [contact details removed] w terminie 7 dni przed terminem wymagalności, przy czym odsetki od kredytu stają się wymagalne w ostatnim dniu każdego okresu odsetkowego. Zabezpieczeniem spłaty kredytu będzie weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. Kredyt będzie uruchamiany na rachunek Gminy i nie będzie rozliczany z bankiem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Istotnych Postanowieniach Umowy (IPU)
Buyer: Gmina Halinów
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 66113000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 119 open Financial & Professional Services tenders in Poland. This one closes in 31 days.
Similar Financial & Professional Services tenders
- Poland – Insurance services – Ubezpieczenia komunikacyjne MPK - Łódź Spółka z o.o.· closes 18 Sept
- Poland – Insurance services – „Ubezpieczenie majątku i innych interesów Miasta Jeleniej Góry wraz z Urzędem Miasta, jednostkami organizacyjnymi i instytucjami kultury oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych”· closes 6 Oct
- Poland – Life insurance services – Grupowe ubezpieczenia na życie dla pracowników.· closes 12 Sept
- Poland – Employee relocation services – Zawarcie umów ramowych na usługę wsparcia w zakresie udostępnienia zespołu specjalistów (body leasing) do wdrożenia systemu do zarządzania zasobami ludzkimi w obszarze kadrowo-płacowym· closes 2 Oct
- Poland – Insurance services – Wyłonienie Wykonawcy w zakresie ubezpieczenia mienia i innych interesów Agencji Rozwoju Miasta Krakowa Sp. z o.o., odpowiednio w odniesieniu od 1 do 2 części przedmiotu zamówienia.· closes 8 Oct
Documents
- TED-official-notice-611942-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Financial & Professional Services tenders
- EOI (Expression of Interest) for Outsourcing the Operation and Maintenance of BSNL Chandigarh BA CSCsBSNL — Punjab · India
- Ireland – Business and management consultancy and related services – INVITATION TO TENDER FOR THE PROVISION OF LEAN GREEN DIGITAL EXPORT MENTORING SERVICES FOR THE LOCAL ENTERPRISE OFFICE KILKENNYKilkenny County Council_1185 · Ireland
- France – Accident and health insurance services – Marché d'Assurances Prévoyance pour l'ensemble des salariés sous statut privé Habitat70 (OPH)OPH de la Haute-Saône · France
- Netherlands – Fire insurance services – Brandverzekering ten behoeve van N.V. JuvaN.V. Juva · Netherlands
- France – Technical analysis or consultancy services – Prestations de coordination documentaire et de suivi des livrables des opérations de travauxDirection régionale et interdépartementale de l'Environnement, de l’Aménagement et des Transports d’Île-de-France · France
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →