Poland – Construction works for power plants and heating plants – Budowa nowych jednostek wytwórczych wraz z akumulatorem ciepła w EC Zawidawie
Issued by Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 4 Sept 2026
- Closes
- 10 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 601043-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Przedmiotem Zamówienia jest: Budowa nowych jednostek wytwórczych wraz z akumulatorem ciepła w EC Zawidawie. Zamówienie obejmuje realizację zadania w formule „pod klucz”, polegające na zaprojektowaniu, dostawie, budowie, montażu, integracji z istniejącym układem technologicznym, rozruchu, uruchomieniu i przekazaniu do eksploatacji następujących źródeł wytwórczych i układów towarzyszących: - Kotłowni złożonej z kotłów zasilanych energią elektryczną (np. kotłów elektrodowych, kotłów oporowych) o łącznej mocy nie mniejszej niż 10 MWt i sprawności nie mniejszej niż 97%. Należy zwrócić uwagę na układ zasilania nowych urządzeń wytwórczych EC ZAWIDAWIE. Dostępne moce odbiorcze ze złącza SN TAURON 3 i SN TAURON 4 są różne. Należy uwzględnić ten fakt przy projektowaniu układu zasilania kotłów. Szczegóły dostępnych mocy będą określone w Warunkach Przyłączenia. Do pracy EKW z maksymalną mocą konieczne będzie wspomaganie własną generacją z Agregatów Kogeneracyjnych. - Akumulatora ciepła w formie stalowego zbiornika cylindrycznego o pojemności użytkowej netto nie mniejszej niż 2 000 m3, - Agregatu kogeneracyjnego (AK4) o mocy 4,5 MWe (Zamówienie nie obejmuje Dostawy AK4), - Zbiornika wody ppoż., - Zmiana punktu podłączenia istniejących Agregatów Kogeneracyjnych AK1, AK2, AK3, - Infrastruktura towarzysząca BoP.
Lots Lot 1 — Budowa nowych jednostek wytwórczych wraz z akumulatorem ciepła w EC Zawidawie: Przedmiotem Zamówienia jest: Budowa nowych jednostek wytwórczych wraz z akumulatorem ciepła w EC Zawidawie. Zamówienie obejmuje realizację zadania w formule „pod klucz”, polegające na zaprojektowaniu, dostawie, budowie, montażu, integracji z istniejącym układem technologicznym, rozruchu, uruchomieniu i przekazaniu do eksploatacji następujących źródeł wytwórczych i układów towarzyszących: - Kotłowni złożonej z kotłów zasilanych energią elektryczną (np. kotłów elektrodowych, kotłów oporowych) o łącznej mocy nie mniejszej niż 10 MWt i sprawności nie mniejszej niż 97%. Należy zwrócić uwagę na układ zasilania nowych urządzeń wytwórczych EC ZAWIDAWIE. Dostępne moce odbiorcze ze złącza SN TAURON 3 i SN TAURON 4 są różne. Należy uwzględnić ten fakt przy projektowaniu układu zasilania kotłów. Szczegóły dostępnych mocy będą określone w Warunkach Przyłączenia. Do pracy EKW z maksymalną mocą konieczne będzie wspomaganie własną generacją z Agregatów Kogeneracyjnych. - Akumulatora ciepła w formie stalowego zbiornika cylindrycznego o pojemności użytkowej netto nie mniejszej niż 2 000 m3, - Agregatu kogeneracyjnego (AK4) o mocy 4,5 MWe (Zamówienie nie obejmuje Dostawy AK4), - Zbiornika wody ppoż., - Zmiana punktu podłączenia istniejących Agregatów Kogeneracyjnych AK1, AK2, AK3, - Infrastruktura towarzysząca BoP.
Buyer: Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 45251000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 6 notices from Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., going back to August 2026 — 6 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Facility Management & Cleaning. There are 233 open Construction & Infrastructure tenders in Poland. This one closes in 7 days.
More from this buyer
- Poland – Landfill-gas electricity generating plant construction work – Budowa źródła kogeneracyjnego na paliwo gazowe opartego na układzie silników gazowych dla Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.· closes 1 Oct
- Poland – Repair and maintenance services of machinery – Remont urządzeń pomocniczych maszynowni bloku BC-3 w Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.· closes 2 Oct
- Poland – Landfill-gas electricity generating plant construction work – Budowa źródła kogeneracyjnego na paliwo gazowe opartego na układzie silników gazowych dla Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.· closes 1 Oct
- Poland – Repair and maintenance services – Przeglądy, konserwacje i usługi utrzymania ruchu urządzeń i instalacji elektroenergetycznych w KOGENERACJA S.A. w EC Wrocław, EC Czechnica 2, EC Zawidawie, na składowisku odpadów paleniskowych w Kamieniu· closes 5 Sept
- Poland – Construction works for power plants and heating plants – Budowa źródeł wytwórczych opartych o gazowe i elektrodowe kotły wodne dla Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.· closes 1 Oct
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Poland – Drilling and exploration work – Wykonanie 6 studni zastępczych na terenie Ujęcia Wody Mosina-Krajkowo wraz z wyposażeniem AKPiA oraz likwidacja 6 zużytych studni.· closes 10 Oct
- Poland – Construction work for sports facilities – BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WRAZ Z PODZIEMNYM MIEJSCEM UKRYCIA „U2” PRZYSTOSOWANYM DO PEŁNIENIA ZAMIENNIE FUNKCJI GARAZU PODZIEMNNEGO W ZAWIERCIU· closes 19 Sept
- Poland – Construction management services – Usługi pełnienia funkcji inwestora zastępczego dla zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Państwowego Instytutu Geologicznego”· closes 2 Oct
- Poland – Construction work for power plant – Wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj: Projektowanie, dostawa i budowa :instalacji fotowoltaicznej pn. PV Skalin 1 o mocy zainstalowanej do 5,61MW;instalacji fotowoltaicznej pn.PV Gryfice 2 o mocy zainstalowanej do 9MW; Projektowanie, dostawa i budowa Magazynu Energii Elektrycznej pn.ME Skalin 1 o mocy zainstalowanej 4,472MW; ME Gr· closes 2 Oct
- Poland – Sewage-treatment plant construction work – Odbudowa oczyszczalni ścieków PWiK w Brzegu - Remont i przebudowa ciągu technologicznego części mechanicznej· closes 26 Sept
Documents
- TED-official-notice-601043-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- RBOSOL2026007: TENDER FOR PREMISES OF NEW VELAPUR BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- RBOSOL2026005: TENDER FOR PREMISES OF NEW BALE BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- RBOSOL2026006: TENDER FOR PREMISES OF NEW DAMANI NAGAR SOLAPUR BRANCH RBO SOLAPURState Bank of India · India
- NOTICE FOR REQUIREMENT OF PREMISES AT VASUNDHRA GHAZIABADState Bank of India · India
- NOTICE FOR REQUIREMENT OF PREMISES AT VASUNDHRA GHAZIABADState Bank of India · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →