Poland – Checking and testing apparatus – 68/ZP/2026 Dostawa aparatury naukowo-badawczej dla Centrum Biologii Cyfrowej i Nauk Biomedycznych – Biobank Łódź®
Issued by Uniwersytet Łódzki · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 11 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- PLN 7,50,000
- Reference
- 590690-2026
- Location
- Poland
- Sector
- Manufacturing & Supply
- Type
- goods
Details
Przedmiotem zamówienia jest Dostawa aparatury naukowo-badawczej dla Centrum Biologii Cyfrowej i Nauk Biomedycznych – Biobank Łódź®. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający wymagane oraz minimalne wartości parametrów zawiera Arkusz asortymentowo-cenowy (Załącznik nr 1 do SWZ). Zaoferowany sprzęt musi być pełnowartościowy, niebędący próbkami, nie będący uprzednio przedmiotem wystaw lub prezentacji, nieobciążony prawami osób lub podmiotów trzecich. Zamówienie zostało podzielone na 2 części: Część nr 1: aparat do automatycznej izolacji kwasów nukleinowych z próbek materiału biologicznego Część nr 2: aparat do automatyzacji protokołu wykonania oznaczeń z wykorzystaniem mikromacierzy Illumina w systemie odczynników EX
Lots Lot 1 — aparat do automatycznej izolacji kwasów nukleinowych z próbek materiału biologicznego (estimated 750000): Dostawa aparatu do automatycznej izolacji kwasów nukleinowych z próbek materiału biologicznego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający wymagane oraz minimalne wartości parametrów zawiera Arkusz asortymentowo-cenowy (Załącznik nr 1 do SWZ). Pod pojęciem „dostawa” należy rozumieć dostarczenie fabrycznie nowego i nieużywanego sprzętu wskazanego przez Wykonawcę w treści oferty, wyprodukowanego nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed datą dostawy do wskazanego przez Zamawiającego budynku i pomieszczenia Uniwersytetu Łódzkiego, Centrum Biologii Cyfrowej i Nauk Biomedycznych – Biobank Łódź®, spełniającego wymagania szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Arkusz asortymentowo-cenowy – Załącznik nr 1 do SWZ) wraz z kosztami transportu oraz ubezpieczenia na czas transportu, jego montaż/zainstalowanie, podłączenie, skonfigurowanie, uruchomienie i sprawdzenie poprawności działania (zgodnie ze szczegółowym OPZ), a także szkolenie wskazanych pracowników personelu laboratoryjnego Zamawiającego w zakresie obsługi aparatury. Zamówienie dofinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu pn. Inwestycja w aparaturę naukowo-badawczą do automatyzacji protokołu wysokoprzepustowych badań obejmujących izolację DNA oraz oznaczenia genetyczne z wykorzystaniem mikromacierzy Illumina (ang. Investment in research equipment to automate the high-throughput research protocol, including DNA isolation and genetic testing using Illumina microarrays). Projekt realizowany w ramach dotacji na realizację inwestycji związanej z działalnością naukową (tryb normalny – konkurs ^), ze środków przyznanych z MNiSW na podstawie umowy nr 2354/0335/IA/SP /2025, metryka projektu B25110IB000005100. Lot 2 — aparat do automatyzacji protokołu wykonania oznaczeń z wykorzystaniem mikromacierzy Illumina w systemie odczynników EX (estimated 955000): Dostawa aparatu do automatyzacji protokołu wykonania oznaczeń z wykorzystaniem mikromacierzy Illumina w systemie odczynników EX. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający wymagane oraz minimalne wartości parametrów zawiera Arkusz asortymentowo-cenowy (Załącznik nr 1 do SWZ). Pod pojęciem „dostawa” należy rozumieć dostarczenie fabrycznie nowego i nieużywanego sprzętu wskazanego przez Wykonawcę w treści oferty, wyprodukowanego nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed datą dostawy do wskazanego przez Zamawiającego budynku i pomieszczenia Uniwersytetu Łódzkiego, Centrum Biologii Cyfrowej i Nauk Biomedycznych – Biobank Łódź®, spełniającego wymagania szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Arkusz asortymentowo-cenowy – Załącznik nr 1 do SWZ) wraz z kosztami transportu oraz ubezpieczenia na czas transportu, jego montaż/zainstalowanie, podłączenie, skonfigurowanie, uruchomienie i sprawdzenie poprawności działania (zgodnie ze szczegółowym OPZ), a także szkolenie wskazanych pracowników personelu laboratoryjnego Zamawiającego w zakresie obsługi aparatury. Zamówienie dofinansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu pn. Inwestycja w aparaturę naukowo-badawczą do automatyzacji protokołu wysokoprzepustowych badań obejmujących izolację DNA oraz oznaczenia genetyczne z wykorzystaniem mikromacierzy Illumina (ang. Investment in research equipment to automate the high-throughput research protocol, including DNA isolation and genetic testing using Illumina microarrays). Projekt realizowany w ramach dotacji na realizację inwestycji związanej z działalnością naukową (tryb normalny – konkurs ^), ze środków przyznanych z MNiSW na podstawie umowy nr 2354/0335/IA/SP /2025, metryka projektu B25110IB000005100.
Buyer: Uniwersytet Łódzki
Buyer country: POL
Procedure: open
CPV code: 38500000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 71 open Manufacturing & Supply tenders in Poland. This one closes in 10 days.
Similar Manufacturing & Supply tenders
- Poland – Machinery for the treatment of sewage – Projekt, dostawę, montaż i uruchomienie trzech wirówek dekantacyjnych wraz z niezbędnym wyposażeniem· closes 2 Oct
- Poland – Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products – Dostawa sprzętu specjalistycznego· closes 29 Sept
- Poland – Office furniture – Dostawa mebli metalowych· closes 1 Oct
- Poland – Level-measuring equipment – Zakup 20 sztuk poziomierzy wraz z montażem i utrzymaniem· closes 5 Sept
- Poland – Miscellaneous special-purpose machinery – Dostawa wraz z zabudową i uruchomieniem instalacji do produkcji mieszanek groszków dla PGG S.A. KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast· closes 5 Sept
Documents
- TED-official-notice-590690-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this manufacturing & supply opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Manufacturing & Supply tenders
- Procurement of Printer Consumables (Toner, Developer, and Image Drum) for WHO Nigeria Country and State OfficesWHO · Nigeria
- Lithuania – Chromatographs – Laboratorinė įrangaLietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (PV) · Lithuania
- Slovakia – Furniture – Centrum európskej goralskej kultúry – nákup nábytkuObec Skalité · Slovakia
- Germany – Industrial machinery – A 52-26 WeA-HN BesandungsanlageAlbtal-Verkehrs-Gesellschaft mbH · Germany
- France – Sacks and bags – Marché n° 26.AO.VD.051 : Fourniture et livraison de sacs de déchets verts sur le territoire d’Est EnsembleEST ENSEMBLE DAACP · France
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →