FreeTender
Accepting bidsitbHungary

Hungary – Road construction works – Tölgyes utca felújítása

Issued by Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
6 Sept 2026
Closes
18 Sept 2026, 23:59 UTC
Reference
611106-2026
Location
Hungary
Sector
Construction & Infrastructure
Type
works

Details

Tölgyes utca útfelújítás, járdaépítés és csapadékvíz elvezetés

Lots Lot 1 — Tölgyes utca felújítása: Tölgyes utca útfelújítás, járdaépítés és csapadékvíz elvezetés: Tervezett mennyiségek: - tervezett út hossza összesen: 1078,58 m - tervezett járda hossza: 1135 m - 4.373 m2 tükörkészítés - 1.579 m2 padkarendezés - 400 m2 rézsűképzés - 1.137,5 m2 földkitermelés - 218.2 m3 makadám rendszerű útpálya és mechanikai stabilizáció bontás - 55 m süllyesztett szegély vagy futósor készítése - 1.226 m klasszikus útszegély készítése - 44.7 m2 térburkolat készítése nagy igénybevételre - 4.093 m3 aszfaltburkolatok felső rétegének lemarása - 230,66 m3 hengerelt aszfalt alapréteg készítése AC22 alap (N) 35/50, AC22 alap (N) 50/70 típusú bitumennel, - 140 m3 kiegyenlítő réteg AC11 kopó 50/70, AC11 kopó 70/100 típusú bitumennel - 349,87 m3 hengerelt aszfalt kopóréteg AC11 kopó (N) 50/70, AC11 kopó (N)70/100 típusú bitumennel Tervezési osztály: B.VI. Hálózati funkció: d Környezeti körülmény: B Tervezési sebesség: 30 km/h A tervezett útfelújítás korona szélessége 9,00m. A 6,00m-re szélesítés 2,5%-os egyoldali eséssel déli irányba, a tervezett csapadékvíz csatorna irányába történik. A Tölgyes utca a Csongor utcából ágazik le jobbra. A Tölgyes utcai leágazással egyidejűleg a Csongor utca mintegy 50,0 m hosszú érintett burkolattal rendelkező szakasza is felújításra kerül. A felújításra kerülő út a 0+203,5 km szelvényben keresztezi az Érpataki VIII.- főfolyást (0301 hrsz.) a főfolyás 5+875 km szelvényében vb. híddal. A vb. híd szélessége 9,50 m, a járdák közötti szélesség 7,00 m. Az utca északi oldalában a telekhatárok mentén egy 1,50 m széles járda is kialakításra kerül. A burkolatszélesítés a 0+000 km szelvénytől az Érpataki VIII.- fő folyás kereszteződéséig kétoldali, a továbbiakban főleg az erdő felé déli irányba szélesedik az út. A járdaszakaszok útcsatlakozásai előtt taktilis burkolatokat kell kialakítani 1,5 m x 0,3 m-es vezető sáv és 0,6 m x 1,5 m-es figyelmeztető jelzés beépítésével. A 0+100, a 0+450 és a 0+800 km szelvényekben sebességcsökkentésre szolgáló elemek elhelyezése tervezett, figyelemmel a Magyar Útügyi Társaság által kiadott „A közúti forgalom csillapítása” című tervezési útmutatóban foglaltakra. A tervezett út felújítása és szélesítése szükségessé teszi az utcában a zárt csapadékvíz csatorna kiépítését. A zárt csapadékvíz elvezető csatorna nyomvonalát a meglévő gravitációs és szikkasztó árokszakaszok nyomvonalában tervezzük, ezért azok elbontásra, feltöltésre kerülnek. A zárt csapadék csatornák befogadója az utcát keresztező Érpataki VIII. főfolyás meglévő csatlakozási pontjai. Nyugati irányból a meglévő M27 jelű víznyelőtől mintegy 187,8 m hosszon D 300 KG-PVC csatorna, keleti irányból 729 m hosszon D 400 KG-PVC csatorna tervezett. A befogadónál a meglévő 12 m hosszú ø 40-es beton csatorna szakasz D 400 KG-PVC csőre építendő át a szintbeli bekötés változása miatt. A Sikló utcával szemben az erdőben meglévő szikkasztó medencét továbbra is bekapcsoljuk a vízelvezető rendszerbe. A kivitelezés befejeztével ezt a szikkasztó medencét is ki kell takarítani, az eredeti állapotának megfelelően helyreállítani. A keleti oldali D400 KG-PVC csatorna szakasz esése 1,1 ‰. A tervezett út és járda űrszelvényébe eső villanyoszlopok, elektromos szekrények, gyengeáramú és földkábelek kiváltása, valamint tűzcsapok áthelyezése a beruházás részét képezi. Részletes és tételes mennyiségeket és a részletes műszaki paramétereket, továbbá a nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladat részletezését, részletes jellemzőit, a részletes szakmai követelményeket a közbeszerzési dokumentum tartalmazza. Ajánlatkérő felhívja a T. Ajánlattevők figyelmét, hogy ha a felhívás, vagy a rendelkezésre bocsátott dokumentáció meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra,tevékenységre,szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaznak, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és akár szerepel a megnevezés mellett, akár nem, azokkal Ajánlatkérő – a Kbt. 58. § (4) bekezdésében hivatkozott 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdése alapján – egyenértékű megajánlásokat elfogad. Az eredményhirdetés után az egyenértékűség igazolása tekintetében a 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (4)-(6) bekezdései az irányadóak.

Buyer: Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata

Buyer country: HUN

Procedure: open

CPV code: 45233120

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 7 notices from Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata, going back to September 20267 of them still open. There are 30 open Construction & Infrastructure tenders in Hungary. This one closes in 13 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Construction & Infrastructure tenders

All Construction & Infrastructure tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →