Hungary – IT services: consulting, software development, Internet and support – Medikai rendszerek supportja és tanácsadás
Issued by Semmelweis Egyetem · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 3 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Reference
- 598592-2026
- Location
- Hungary
- Sector
- IT & Telecom
- Type
- services
Details
A Semmelweis Egyetemen működő medikai és kapcsolódó rendszerek üzemeltetési támogatásának biztosítása és tanácsadás keretszerződés megkötésével. A keretszerződés a hatálybalépéstől számított 24 hónapig, vagy a keretösszeg kimerüléséig marad hatályban. A keretösszeg: nettó 85 000 000 Ft. Ajánlatkérő a keretösszeg 70 %-ára vállal lehívási kötelezettséget a szerződés hatálya alatt. Eljárás neve: Medikai és kapcsolódó rendeszerek supportja és tanácsadás.
Lots Lot 1 — Medikai rendszerek supportja és tanácsadás: A Semmelweis Egyetemen működő medikai és kapcsolódó rendszerek üzemeltetési támogatásának biztosítása és tanácsadás keretszerződés megkötésével. A keretszerződés a hatálybalépéstől számított 24 hónapig, vagy a keretösszeg kimerüléséig marad hatályban. A keretösszeg: nettó 85 000 000 Ft. Az Ajánlatkérőnél vegyes rendszerben a karakteres MedSolution és a webes e-MedSolution informatikai rendszer működik, a szükséges alrendszerekkel, interfészekkel, adatbáziskezelő- és köztes réteg (middleware) összetevőkkel. A MedSolution / e-MedSolution rendszer felhasználóinak száma meghaladja a 4.000 nevesített usert. Az egyidejű felhasználók maximális száma 1.200 fő. A MedSolution / e-MedSolution rendszer a központi egészséginformatikai szolgáltatásokról szóló 29/2022. (I. 31.) Korm. rendelet 2/A. § (1) bekezdése alapján az ESZFK (Egészséginformatikai Szolgáltató és Fejlesztési Központ) közszolgáltatásként biztosított kórházi információs rendszere, amelyet a jogszabály alapján Ajánlatkérő köteles igénybe venni. (2) Az (1) bekezdés szerinti igénybevevők kötelesek a Szolgáltatóközpont által biztosított kórházi információs rendszer igénybevételére. Főbb modulok, illetve funkciócsoportok • járó beteg adminisztrációs modul • fekvőbeteg adminisztrációs modul • műtéti modul • gyógyszertári modul • gyógyszerelési modul • ápolási modul • gondozási modul • fogászati modul • EFI modul • osztályos készletigénylési modul • várólista modul • beteg előjegyzési modul Az Ajánlatkérőnél üzemelő rendszereket az Ajánlatkérő alkalmazás-üzemeltető csapata üzemelteti, akik a rendszerekkel kapcsolatban az L1. és L2. szintű támogatást látják el. Jelen közbeszerzési eljárás tárgya az L1. és L2. szintű támogatási tevékenység ellátáshoz szükséges erőforrás bevonása, mely az alábbi fő feladatokra vonatkozik: Végfelhasználó támogatás (L1), - célja, hogy gyors és egyszerű megoldást nyújtson és tehermentesítse a magasabb szintű megoldó csoportokat az alapvető kérdések kezelésben. • Bejelentések fogadása és rögzítése. Végfelhasználóktól érkezett telefonos, e-mail és ticketing rendszeren keresztül tett bejelentések fogadása, rögzítése, adminisztrációja • Alapvető hibaelhárítás. Egyszerű technikai problémák megoldása, például jelszó visszaállítás, szoftver beállítások módosítása, hálózati kapcsolat ellenőrzése. • Információgyűjtés. A bejelentések részletes, pontos dokumentálása, amely segíti a megoldást a további szinteken amennyiben a L1 szinten nincs megoldás • Problémák továbbítása. ha a probléma meghaladja az L1 témogatás hatáskörét, azt továbbítják az L2 vagy magasabb támogatási csoportnak. • Jogosultságok adminisztrálása, beállítása MedSolution / eMedSolution illetve a kapcsolódó alrendszerek vonatkozásában Szakértői támogatás (L2) – célja az összetettebb, mélyebb szakértelmet igényló problémák kezelése, mely specializált, részletesebb ismeretekkel rendelkező szakértőt igényelnek. • Az L1 támogatás által eszkalált események kezelése, megoldási javaslattétel vagy átadás licenc gyártónak • Fejlesztési igények fogadása, egyeztetése, dokumentálása • Fejlesztések tesztelése és funkciók bevezetése • Modulgazdai feladatok ellátása, úgy, mint tanácsadás, rendszer paraméterezés, bevezetés, tesztelés. • Havi jelentések készítésével, feldolgozásával kapcsolatos feladatok; • Rendszeres és eseti adatszolgáltatások biztosítása • Medikai rendszerekhez kapcsolódó szakértés, projektvezetés • Alrendszerek illesztésével kapcsolatos paraméterezési és üzemeltetési feladatok ellátása • Végfelhasználói oktatások szervezése és megtartása • Felhasználói dokumentációk folyamatos naprakészen tartása Szolgáltatási óraszám tervezetten 24 hónapra: Szolgáltatás menedzser: 500 óra Medikai tanácsadó: 1800 óra Medikai rendszer üzemeltető: 3800 óra A szolgáltatás fő időszaka: hétfőtől péntekig 8:00 órától 17:00 óráig közép-európai idő (CET) szerint, szombat, vasárnap és minden magyarországi munkaszüneti nap kivételével. Részletesen a közbeszerzési dokumentumok részét képező Műszaki leírásban foglaltak szerint.
Buyer: Semmelweis Egyetem
Buyer country: HUN
Procedure: open
CPV code: 72000000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Semmelweis Egyetem, going back to September 2026 — 2 of them still open. They buy mostly in Healthcare & Pharma and IT & Telecom. There are 9 open IT & Telecom tenders in Hungary. This one closes in 26 days.
More from this buyer
Similar IT & Telecom tenders
- Hungary – Software package and information systems – Forenzikus adatmentő eszközök/licencek beszerzése· closes 16 Sept
- Hungary – Network infrastructure – Palo Alto NGFW/Cortex XDR licenc megújítás (1686)· closes 1 Oct
- Hungary – Network routers – Informatikai hálózat kapacitásbővítése III. ütem.· closes 29 Sept
- Hungary – IT services: consulting, software development, Internet and support – A LiveGuide Klímavédelmi rendszer üzemeltetése· closes 30 Sept
- Hungary – Security software development services – Trellix APT rendszer támogatása· closes 2 Oct
Documents
- TED-official-notice-598592-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this it & telecom opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More IT & Telecom tenders
- RFP for Servers and SAN SwitchesOdisha Computer Application Centre (OCAC) · India
- RFQ_Procurement of ICT Equipment for Markets in Solomon IslandsUN-Women · Solomon Islands
- Civil works for construction of Security wall against extension of switchyard for 02 No 132 KV Open GIS TSS Bay at 220 KV Sub Station Gola GorakhpurUP Power Transmission Corp.Ltd (Works and Projects)) · Chief Engineer (Civil-2) · Gorakhpur Circle · India
- Tender for empanelment of software development firms for design, development, implementation and maintenance of portals and eGovernance projects for various Government institutions of Tamil NaduDepartment of Information Technology · Tamil Nadu e-Governance Agency · India
- Procurement of Zero-Order Half-Waveplate, Zero-Order Quarter-Waveplate, Non-polarizing Broadband Cube Beam Splitter and other items (as per attached detailed technical specifications)Department of Atomic Energy · Tata Institute of Fundamental Research-Colaba-Mumbai-Purchase Dept-TIFR-DAE · TIFR(HQ)-Mumbai-TIFR-DAE · India
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →