Greece – Medical consumables – ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 26/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΙΑΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ με αντικείμενο την προμήθεια υγειονομικών υλικών για την κάλυψη αναγκών της Ειδικής Μονάδας Χημειοθεραπείας της Παν/κης Ογκολογικής Κλινικής και της Πανεπιστημιακής Κλινικής Ακτινοθεραπευτικής Ογκ
Issued by ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 3 Sept 2026
- Closes
- 2 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 16,470
- Reference
- 598279-2026
- Location
- Greece
- Sector
- Healthcare & Pharma
- Type
- goods
Details
ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 26/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΙΑΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ με αντικείμενο την προμήθεια υγειονομικών υλικών για την κάλυψη αναγκών της Ειδικής Μονάδας Χημειοθεραπείας της Παν/κης Ογκολογικής Κλινικής και της Πανεπιστημιακής Κλινικής Ακτινοθεραπευτικής Ογκολογίας του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.
Lots Lot 1 — ΒΕΛΟΝΑ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ MINILOC 20G (estimated 16470) Lot 2 — ΒΕΛΟΝΕΣ ΑΝΑΡΡΟΦΗΣΗΣ ΣΕ ΦΙΑΛΗ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ 16G X 1&1/2 (1.60x40mm) (estimated 3740) Lot 3 — ΓΑΝΤΙΑ LARGE ΧΗΜΕΙΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ LATEX ΜΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡ -ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΑ (estimated 786) Lot 4 — ΓΑΝΤΙΑ MEDIUM ΧΗΜΕΙΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ LATEX ΜΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡ -ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΑ (estimated 2620) Lot 5 — Πλήρες κλειστό σύστημα ασφαλούς διάλυσης και χορήγησης κυταρροστατικών (ΕΙΔΙΚΗ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ,ΣΕΤ ΜΕ 10 ΕΙΔΙΚΕΣ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΕΣ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ,ΤΡΟΚΑΡ ΟΡΟΥ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΒΑΛΒΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΤΡΟΚΑΡ ΦΙΑΛΙΔΙΩΝ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΒΑΛΒΙΔΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΒΙΑΚΟ ΦΙΛΤΡΟ 0,2μ) (estimated 163860) Lot 6 — ΚΛΕΙΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΦΛΕΒΟΚΕΝΤΗΣΗΣ 22G/25mm (ΦΛΕΒΟΚΑΘΕΤΗΡΑΣ) (estimated 92480) Lot 7 — ΠΕΔΙΑ ΤΡΙΩΝ ΣΤΡΩΜΑΤΩΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ (estimated 1200) Lot 8 — ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ 0,22μ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΒΙΑΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤ. ΦΑΡΜΑΚΩΝ (estimated 27940) Lot 9 — ΡΥΓΧΟΣ ΕΜΠΛΟΥΤΙΣΜΟΥ ΜΕ ΣΩΛΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΤΗ (estimated 2587.2) Lot 10 — ΣΥΡΙΓΓΑ 50-60ML ΜΕ ΥΠΟΔΟΧΗ LUER LOCK Μ.X. ΧΩΡΙΣ ΒΕΛΟΝΗ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΗ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΜΕΝΗ ΑΝΑ 1ML (estimated 9000) Lot 11 — ΣΥΡΙΓΓΕΣ 20ml LUER LOCK ΜΕ ΟΜΟΚΕΝΤΡΟ ΑΚΡΟ ΕΞΩΣ. (estimated 2240) Lot 12 — ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΗ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΔΙΠΛΗΣ ΟΨΗΣ (estimated 56.44) Lot 13 — ΣΑΚΟΙ ΦΩΤΟΠΡΟΣΤ ΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘ ΦΑΡΜΑΚΩΝ 1000ML (estimated 268) Lot 14 — ΣΑΚΟΙ ΦΩΤΟΠΡΟΣΤ ΦΩΤΟΕΥΑΙΣΘ ΦΑΡΜΑΚΩΝ 500ML (estimated 238) Lot 15 — ΣΤΕΡΕΩΤΙΚΟ ΕΝΔΟΦΛΕΒΙΩΝ ΚΑΘΕΤΗΡΩΝ ΜΕ ΕΛΑΣΜΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΥΠΟΑΛΛΕΡΓΙΚΟ (estimated 9280) Lot 16 — ΣΥΝΔΕΤΙΚΑ 3WAY ΜΕ ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ 7CM (estimated 7400) Lot 17 — ΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΠΙΠΕΤΕΣ 25ML ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΕΣ (estimated 5160) Lot 18 — ΠΙΠΕΤΕΣ ΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΝΕΣ 10 ml (estimated 3942) Lot 19 — ΡΥΓΧΗ ΚΙΤΡΙΝΑ 5-200μl ΓΙΑ ΑΥΤΟΜΑΤΕΣ ΠΙΠΕΤΕΣ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ (Ρ..) ΜΕ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΗ (estimated 69.6) Lot 20 — ΡΥΓΧΗ ΜΠΛΕ (TIPS) ΠΙΠΕΤΩΝ 101-1000ml (Ρ..) (estimated 37.8) Lot 21 — ΣΩΛΗΝΑΡΙΑ ΤΥΠΟΥ FALCON 50ml ΜΕ ΒΙΔΩΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟ (estimated 576) Lot 22 — ΦΛΑΣΚΕΣ ΓΙΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΙΑ ΚΥΤΤΑΡΩΝ 75 ML ΑΠΟΣΤ ΜΗ ΠΥΡΕΤΟΓ ΜΗ ΚΥΤΤΑΡΟΤΟΞΙΚΕΣ (estimated 960.7) Lot 23 — ΠΑΝΑΚΙΑ ΤΡΙΩΝ ΣΤΡΩΜΑΤΩΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΘΑΛΑΜΩΝ ΝΗΜΑΤΙΚΗΣ ΡΟΗΣ (estimated 8000) Lot 24 — ΠΟΔΙΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗΣ ΑΠΟ ΚΥΤΤΑΡΟΣΤΑΤΙΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ (estimated 1680) Lot 25 — ΜΑΣΚΑ ΑΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ ΓΙΑ ΑΚΤΙΝΟΘΕΡΑΠΕΙΑ (ΣΥΜΒΑΤΗ ΜΕ ΣΥΣΤΗΜΑ HEADSTEP IBEAM) (estimated 42000)
Buyer: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
Buyer country: GRC
Procedure: open
CPV code: 33140000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 4 notices from ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ, going back to August 2026 — 4 of them still open. They buy mostly in Healthcare & Pharma and Financial & Professional Services. There are 26 open Healthcare & Pharma tenders in Greece. This one closes in 30 days.
More from this buyer
- Greece – Dialysis filters – ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 27/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΙΑΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ με αντικείμενο την προμήθεια φίλτρων τεχνητού νεφρού, για την κάλυψη των αναγκών της Μονάδας Τεχνητού Νεφρού του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.· closes 29 Sept
- Greece – Medical equipments – Επιλογή Αναδόχου υλοποίησης του Υποέργου 1 της πράξης «Προμήθεια σύγχρονου απεικονιστικού ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Εργαστηρίο Διαγνωστικής & Επεμβατικής Ακτινολογίας του Π.Γ.Ν.Αλεξανδρούπολης», με κωδικό ΟΠΣ 6056564 που είναι ενταγμένη στο Πρόγραμμα «Ανατολική Μακεδονία, Θράκη· closes 3 Oct
- Greece – Guard services – Διακήρυξη υπ' αριθμ. 28/2026 για την ανάδειξη αναδόχου παροχής υπηρεσιών Φύλαξης & Ασφάλειας των χώρων και εγκαταστάσεων του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.· closes 29 Sept
Similar Healthcare & Pharma tenders
- Greece – Dressings – Δ.21/2025 (Επαναληπτικός)· closes 24 Sept
- Greece – Endoscopy, endosurgery devices – «Προμήθεια Ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού του Νοσοκομείου Θείας Πρόνοιας «Η ΠΑΜΜΑΚΑΡΙΣΤΟΣ»· closes 8 Oct
- Greece – Coronary endoprostheses – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ¨"ΣΤΕΦΑΝΙΑΙΩΝ ΕΝΔΟΠΡΟΘΕΣΕΩΝ¨"· closes 13 Oct
- Greece – Electro-encephalographs – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΩΡΛ ΚΑΙ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΗΣ· closes 13 Oct
- Greece – Anaesthesia devices – Αρ. Διακήρυξης· closes 6 Oct
Documents
- TED-official-notice-598279-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this healthcare & pharma opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Healthcare & Pharma tenders
- Procurement of Chemical Re-agent for the F.Y. 2026- 2027 in Chuadanga District Hospital.Ministry of Health and Family Welfare, Health Services Division, Directorate General of Health Services (DGHS), Chuadanga District Hospital, Chuadanga · Bangladesh
- Procurement of Chemical Reagents for FYMinistry of Health and Family Welfare, Health Services Division, Directorate General of Health Services (DGHS), Pirganj Upazila Health Complex,Thakurgaon · Bangladesh
- Procurement of Outsourcing( Physical service) 2026-27 at Civil surgeon office, Sylhet, TB Hospital,sylhet, UHC Biswnath, UHC Balagong, UHC Fenchganj, UHC Golapgonj, UHC Beanibazar, UHC Zakigonj, UHC Kanaighat, UHC Jaintapur, UHC Gowainghat & UHC Companygonj Sylhet.Ministry of Health and Family Welfare, Health Services Division, Directorate General of Health Services (DGHS), Sylhet Civil Surgeon Office · Bangladesh
- Procurement of out sourcing (Physical service) 2026-27 at Khadimpara 31 Bed Hospital, Sylhet.Ministry of Health and Family Welfare, Health Services Division, Directorate General of Health Services (DGHS), Sylhet Civil Surgeon Office · Bangladesh
- Operating and Transferring the Unified Medical Operations Command servicesAbu Dhabi Public Health Centre · United Arab Emirates
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →