Greece – Facilities management services – Παροχή Υπηρεσιών Υποστήριξης Λειτουργίας της Επιχειρηματικής Μονάδας της ΕΤΑΔ Α.Ε. «Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού»
Issued by Εταιρεία Ακινήτων Δημοσίου Ανώνυμη Εταιρεία (ΕΤΑΔ Α.Ε.) · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 4 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 14,50,000
- Reference
- 593221-2026
- Location
- Greece
- Sector
- Financial & Professional Services
- Type
- services
Details
Σκοπός του παρόντος Διαγωνισμού είναι η ανάδειξη αναδόχου για την Παροχή Υπηρεσιών Υποστήριξης Λειτουργίας του Υποκαταστήματος Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού της ΕΤΑΔ Α.Ε.» για χρονικό διάστημα επτά (7) μηνών, και συγκεκριμένα: - από 15/9/2026 – 14/12/2026 για την ολοκλήρωση των συντηρήσεων και πιστοποιήσεων των αναβατήρων προϋπολογισμού 200.000€ και - από 15/12/2026 – 15/4/2027 για τη χιονοδρομική περίοδο 2026-2027 προϋπολογισμού 1.250.000€ και σύμφωνα με τους αντίστοιχους πίνακες αναγκών ή σε περίπτωση μη εξάντλησης του ποσού της σύμβασης έως εξαντλήσεως αυτού.
Lots Lot 1 — Παροχή υπηρεσιών συντήρησης 5ετίας (estimated 1450000): Σκοπός του παρόντος Διαγωνισμού είναι η ανάδειξη αναδόχου για την Παροχή Υπηρεσιών Υποστήριξης Λειτουργίας του Υποκαταστήματος Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού της ΕΤΑΔ Α.Ε.» για χρονικό διάστημα επτά (7) μηνών, και συγκεκριμένα: - από 15/9/2026 – 14/12/2026 για την ολοκλήρωση των συντηρήσεων και πιστοποιήσεων των αναβατήρων προϋπολογισμού 200.000€ και - από 15/12/2026 – 15/4/2027 για τη χιονοδρομική περίοδο 2026-2027 προϋπολογισμού 1.250.000€ και σύμφωνα με τους αντίστοιχους πίνακες αναγκών ή σε περίπτωση μη εξάντλησης του ποσού της σύμβασης έως εξαντλήσεως αυτού. Το ημερολογιακό διάστημα παροχής των υπηρεσιών ενδέχεται να μετατεθεί χρονικά σε περιπτώσεις που η διαδικασία του διεθνούς διαγωνισμού παρουσιάσει απρόβλεπτες καθυστερήσεις (προσφυγές κτλ) και με την προϋπόθεση ότι δεν μεταβάλλεται αυξητικά ο προϋπολογισμός του έργου. Η σύμβαση δύναται να διακοπεί ή να μετατεθεί χρονικά, αζημίως για την ΕΤΑΔ Α.Ε., κατόπιν προηγούμενης έγγραφης ειδοποίησης δεκαπέντε (15) ημερολογιακών ημερών στον Ανάδοχο. Σε περίπτωση είτε αξιοποίησης της επιχειρηματικής μονάδας, είτε παύσης της λειτουργίας της (προσωρινής ή μη), είτε λόγω τροποποίησης του σχεδιασμού λειτουργίας της για οποιονδήποτε λόγο και πριν από τη λήξη της διάρκειας, η σύμβαση διακόπτεται αζημίως για την ΕΤΑΔ Α.Ε. κατόπιν προηγούμενης έγγραφης ειδοποίησης δεκαπέντε (15) ημερολογιακών ημερών προς τον Ανάδοχο. Αναλυτική περιγραφή του αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στα ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ Ι και ΙI της ΔΙΑΚΉΡΥΞΗΣ. Οι υποψήφιοι ανάδοχοι μπορούν να συμμετέχουν για το σύνολο του αντικειμένου του Έργου.
Buyer: Εταιρεία Ακινήτων Δημοσίου Ανώνυμη Εταιρεία (ΕΤΑΔ Α.Ε.)
Buyer country: GRC
Procedure: open
CPV code: 79993100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 12 open Financial & Professional Services tenders in Greece. This one closes in 3 days.
Similar Financial & Professional Services tenders
- Greece – Guard services – ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΛΥΣΕΙΣ- ΣΙΔΕΡΩΜΑΤΟΣ ΣΤΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΞΑΝΘΗΣ ΓΙΑ 2 ΕΤΗ ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ 1 ΕΤΟΥΣ· closes 13 Oct
- Greece – Motor vehicle insurance services – ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΚΙΝΗΤΗΣ, ΑΚΙΝΗΤΗΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ & ΚΑΛΥΨΗ ΑΣΤΙΚΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ· closes 3 Sept
- Greece – Financial leasing services – Μηχανολογικός εξοπλισμός με χρηματοδοτική μίσθωση (leasing) με παράλληλη συντήρηση-επισκευή διάρκειας πέντε (5) ετών· closes 4 Oct
- Greece – Guard services – ΤΜΗΜΑ 1Β και ΤΜΗΜΑ 2Β της δημόσιας σύμβασης υπηρεσιών με τίτλο: «Στατική φύλαξη Δημαρχείου – Πολιτιστικού, Νέου Αμαξοστασίου Πυλαίας – Πανοράματος και παρακολούθηση των κτιρίων του Δήμου μέσω καμερών και ενός (1) επανδρωμένου περιπολικού για χρονικό διάστημα είκοσι δύο (22) μηνών», Διακήρυξη· closes 22 Sept
- Greece – Insurance services – Παροχή υπηρεσιών ασφάλισης· closes 2 Oct
Documents
- TED-official-notice-593221-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this financial & professional services opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Financial & Professional Services tenders
- Mise en place d un LTA des consultants nationaux infirmiers en GuinéeUNDP · Guinea
- Contratación de servicios de acondicionamiento de locales, obras de adecuación y transporte para entrega oficinaILO · Colombia
- Belgium – Technical testing, analysis and consultancy services – Prestations de services acoustiquesSOWAER SA · Belgium
- Poland – Security services – Ochrona fizyczna, ochrona z udziałem grup interwencyjnych oraz asysta kluczy w obiektach Izby Administracji Skarbowej w OpoluIzba Administracji Skarbowej w Opolu · Poland
- Bulgaria – Insurance services – Застраховки „Гражданска отговорност“, „Автокаско“ и „Злополука на местата в МПС“ на стопанисваните от ОП „Паркове и градски градини” служебни МПС“СТОЛИЧНА ОБЩИНА · Bulgaria
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →