Greece – Dialysis filters – ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 27/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΙΑΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ με αντικείμενο την προμήθεια φίλτρων τεχνητού νεφρού, για την κάλυψη των αναγκών της Μονάδας Τεχνητού Νεφρού του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.
Issued by ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 1,49,940
- Reference
- 592320-2026
- Location
- Greece
- Sector
- Healthcare & Pharma
- Type
- goods
Details
ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 27/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΙΑΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ με αντικείμενο την προμήθεια φίλτρων τεχνητού νεφρού, για την κάλυψη των αναγκών της Μονάδας Τεχνητού Νεφρού του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.
Lots Lot 1 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α2 Πολυμερισμένου πολυεστέρα, κράμα πολυαιθεροσουλφόνης και πολυαρυλαίνης ή ισοδύναμο (estimated 149940) Lot 2 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α2 Πολυσουλφόνης επικαλυμμένη εσωτερικά με γέλη τύπου Rexbrane ή ισοδύναμο (estimated 71400) Lot 3 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α2 Πολυσουλφόνης επικαλυμμένη εσωτερικά με γέλη τύπου Rexbrane ή ισοδύναμο (estimated 57120) Lot 4 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α2 Πολυσουλφόνης τύπου Helixone ή ισοδύναμο (estimated 24990) Lot 5 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α2 Πολυαιθερικής σουλφόνης τύπου polynephron ή ισοδύναμο (estimated 46410) Lot 6 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α2 Τύπου πολυμεθυλ-μεθακρυλικού μεθυλίου ή ισοδύναμο (estimated 35700) Lot 7 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α2 Πολυσουλφόνης με Βιταμίνη Ε τύπου VitabranE ή ισοδύναμο (estimated 14280) Lot 8 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ B2 Τύπου πολυμεθυλ-μεθακρυλικού μεθυλίου ή ισοδύναμο (estimated 25515) Lot 9 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ B2 Τύπου πολυμεθυλ-μεθακρυλικού μεθυλίου ή ισοδύναμο (estimated 164430) Lot 10 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ B2 Πολυσουλφόνης τύπου Helixone ή ισοδύναμο (estimated 164430) Lot 11 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ B2 Πολυσουλφόνης επικαλυμμένη εσωτερικά με γέλη τύπου Rexbrane ή ισοδύναμο (estimated 56700) Lot 12 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ B2 Πολυαιθερικής σουλφόνης τύπου polynephron ή ισοδύναμο (estimated 45360) Lot 13 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ B2 Πολυσουλφόνη τύπου VitaSulfone ή ισοδύναμο (estimated 19845) Lot 14 — ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ B2 Πολυαιθερικής σουλφόνης τύπου Amical ή ισοδύναμο (estimated 17010)
Buyer: ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
Buyer country: GRC
Procedure: open
CPV code: 33181200
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 3 notices from ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ, going back to August 2026 — 3 of them still open. They buy mostly in Healthcare & Pharma and Financial & Professional Services. There are 20 open Healthcare & Pharma tenders in Greece. This one closes in 27 days.
More from this buyer
- Greece – Medical equipments – Επιλογή Αναδόχου υλοποίησης του Υποέργου 1 της πράξης «Προμήθεια σύγχρονου απεικονιστικού ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για το Εργαστηρίο Διαγνωστικής & Επεμβατικής Ακτινολογίας του Π.Γ.Ν.Αλεξανδρούπολης», με κωδικό ΟΠΣ 6056564 που είναι ενταγμένη στο Πρόγραμμα «Ανατολική Μακεδονία, Θράκη· closes 3 Oct
- Greece – Guard services – Διακήρυξη υπ' αριθμ. 28/2026 για την ανάδειξη αναδόχου παροχής υπηρεσιών Φύλαξης & Ασφάλειας των χώρων και εγκαταστάσεων του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.· closes 29 Sept
Similar Healthcare & Pharma tenders
- Greece – Anaesthesia devices – Αρ. Διακήρυξης· closes 6 Oct
- Greece – Laboratory reagents – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΚΥΤΤΑΡΑΦΑΙΡΕΣΗΣ SPECTRA OPTIA ΤΗΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ· closes 6 Oct
- Greece – Chemical reagents – ΧΗΜΙΚΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ (ΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΣΥΝΟΔΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ· closes 3 Oct
- Greece – Laboratory reagents· closes 1 Oct
- Greece – Laboratory reagents – Προμήθεια αντιδραστηρίων για τη διάγνωση του Καταρροϊκού Πυρετού και της ασθένειας του Δυτικού Νείλου· closes 24 Sept
Documents
- TED-official-notice-592320-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this healthcare & pharma opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Healthcare & Pharma tenders
- Poland – Pharmaceutical products – ZP/CZD/100/26 Dostawa odczynników, kalibratorów, płynów systemowych, akcesoriów i materiałów kontrolnych niezbędnych do wykonywania badań z zakresu biochemii i immunochemii w surowicy i moczu wraz z dzierżawą dwóch analizatorów biochemiczno-immunochemicznych głównego i pomocniczego (backup).Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" · Poland
- Poland – Repair and maintenance services of medical equipment – Przeglądy oraz serwisy pogwarancyjne urządzeń medycznychKatowickie Centrum Onkologii · Poland
- Spain – Systems analysis and programming services – Servicios de gestión y evolución de la plataforma de gestores de base de datos y servidores de aplicaciones del Servicio Gallego de Salud.Servicio Gallego de Salud · Spain
- Poland – Dressings – Dostawa wyrobów medycznych jednorazowego użytku, w tym opatrunki, strzykawki, produkty biobójcze oraz inne różne urządzenia i produkty medyczne dla Wojskowego Instytutu Medycznego - PIBWojskowy Instytut Medyczny - Państwowy Instytut Badawczy · Poland
- Poland – Miscellaneous health services – Świadczenie usług medycznych z zakresu badań osób zatrzymanych przez Policję do celów prewencyjnych i procesowychKomenda Wojewódzka Policji w Opolu · Poland
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →