Greece – Computer equipment and supplies – Προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού ΤΠΕ σε σχολικές μονάδες της Περιφέρειας Αττικής
Issued by ΕΠΙΤΕΛΙΚΗ ΔΟΜΗ ΕΣΠΑ Υ.ΠΑΙ.Θ.Α · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 7 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 21,69,387.1
- Reference
- 610406-2026
- Location
- Greece
- Sector
- IT & Telecom
- Type
- goods
Details
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια και όπου απαιτείται από τις τεχνικές προδιαγραφές, η εγκατάσταση εξοπλισμού ΤΠΕ σε Εργαστήρια Πληροφορικής σχολικών μονάδων Γενικής και Επαγγελματικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των Περιφερειακών Ενοτήτων: Α΄ Αθήνας, Β΄ Αθήνας, Γ΄ Αθήνας, Δ΄ Αθήνας, Πειραιά, Ανατολικής Αττικής και Δυτικής Αττικής της Περιφέρειας Αττικής, για την ενίσχυση της χρήσης ψηφιακής τεχνολογίας κατά τη διδακτική πράξη στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση. Η προμήθεια περιλαμβάνει εξοπλισμό ΤΠΕ που αφορά στην κάλυψη των αναγκών χρήσης ψηφιακής τεχνολογίας σε όλα τα στάδια της εκπαιδευτικής διαδικασίας, προκειμένου το σχολείο να μπορέσει να ανταπεξέλθει στις τεχνολογικά εξελισσόμενες απαιτήσεις μόρφωσης και κατάρτισης που επιτάσσει η σύγχρονη εποχή. Οι συγκεκριμένες ανάγκες προέκυψαν ύστερα από καταγραφή αναγκών που πραγματοποιήθηκε από την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής. Ειδικότερα, με την υλοποίηση του παρόντος έργου θα πραγματοποιηθεί η προμήθεια εξοπλισμού ΤΠΕ σε είδη και ποσότητες, όπως αναγράφονται στον ακόλουθο Πίνακα: Α/Α Είδη προμήθειας ΤΠΕ σε Εργαστήρια Πληροφορικής σχολικών μονάδων Γενικής και Επαγγελματικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σύνολο Ειδών 1 Εργαστήριο πληροφορικής μικρό 178 2 Εργαστήριο πληροφορικής μεγάλο 361 3 Εργαστήριο VR μικρό 10 Τα υποείδη που συνιστούν τα εργαστήρια πληροφορικής και το εργαστήριο VR αντίστοιχα είναι: • Εργαστήριο πληροφορικής μικρό: 7 Η/Υ, 1 εξυπηρετητής, 1 ασπρόμαυρο πολυμηχάνημα Α4, 7 ακουστικά • Εργαστήριο πληροφορικής μεγάλο: 12 Η/Υ, 1 εξυπηρετητής, 1 ασπρόμαυρο πολυμηχάνημα Α4, 12 ακουστικά • Εργαστήριο VR μικρό: 8 γυαλιά Κατά τη διάρκεια υλοποίησης του έργου, ο Ανάδοχος θα αναλάβει να παραδώσει το σύνολο του ζητούμενου εξοπλισμού ΤΠΕ, σε είδη και ποσότητες, όπως αναγράφονται στο Παράρτημα I και με ελάχιστες τεχνικές προδιαγραφές που αποτυπώνονται στους πίνακες συμμόρφωσης του Παραρτήματος III, στα Εργαστήρια Πληροφορικής των σχολικών μονάδων Γενικής και Επαγγελματικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Αττικής του Παραρτήματος ΙX της παρούσας Διακήρυξης. Ο οριστικός πίνακας των σχολικών μονάδων, θα δοθεί στον Ανάδοχο αμέσως μετά την υπογραφή της σύμβασης, καθώς ενδέχεται να υπάρχουν μεταβολές στην κατάσταση λειτουργίας των σχολικών μονάδων. Επίσης, εάν κατά τη διάρκεια υλοποίησης της σύμβασης υπάρξει μεταβολή της κατάστασης λειτουργίας (συγχώνευση, αναστολή λειτουργίας, κατάργηση κ.λπ.) κάποιων εκ των σχολικών μονάδων προορισμού του εξοπλισμού, τότε η Αναθέτουσα Αρχή διατηρεί το δικαίωμα να ορίσει άλλες σχολικές μονάδες προς αντικατάσταση. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 30200000-1 Εξοπλισμός Η/Υ & προμήθειες. Η παρούσα σύμβαση διαιρείται σε τρία (3) τμήματα και ο αναλυτικός προϋπολογισμός, ανά τμήμα, διαμορφώνεται ως ακολούθως: ΤΜΗΜΑ 1: εκτιμώμενης αξίας 2.169.387,10 € πλέον ΦΠΑ 24%. ΤΜΗΜΑ 2: εκτιμώμενης αξίας 2.179.919,35 € πλέον ΦΠΑ 24%. ΤΜΗΜΑ 3: εκτιμώμενης αξίας 2.175.991,94 € πλέον ΦΠΑ 24%. Οι ποσότητες παράδοσης ανά τμήμα είναι ως εξής: ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦ ΜΙΚΡΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ VR ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ 1 79 109 0 ΤΜΗΜΑ 2 41 129 10 ΤΜΗΜΑ 3 58 123 0 ΣΥΝΟΛΟ 178 361 10 Προσφορές υποβάλλονται για ένα ή και περισσότερα τμήματα. Γίνονται δεκτές οι προσφορές που θα υποβληθούν μόνο σύμφωνα με τους όρους της παρούσας Διακήρυξης και για το σύνολο των ειδών του εξοπλισμού ανά τμήμα. Προσφορές που είναι αόριστες, ανεπίδεκτες εκτίμησης ή είναι υπό αίρεση ή για μέρος των ζητούμενων ειδών και ποσοτήτων, καθώς και εναλλακτικές προσφορές δεν γίνονται δεκτές και απορρίπτονται ως απαράδεκτες. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 6.525.298.39 € χωρίς ΦΠΑ, ήτοι 8.091.370,00 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (ΦΠΑ: 1.566.071,61 €). Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε δώδεκα (12) μήνες από την υπογραφή της σύμβασης. Κατά το χρονικό αυτό διάστημα της εκτέλεσης της σύμβασης, ο ανάδοχος οφείλει να λαμβάνει υπόψιν του τις ημέρες και ώρες λειτουργίας των σχολικών μονάδων παράδοσης του εξοπλισμού. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της παρούσας Διακήρυξης. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας-τιμής.
Lots Lot 1 — Προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού ΤΠΕ σε σχολικές μονάδες της Περιφέρειας Αττικής (estimated 2169387.1): Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια και όπου απαιτείται από τις τεχνικές προδιαγραφές, η εγκατάσταση εξοπλισμού ΤΠΕ σε Εργαστήρια Πληροφορικής σχολικών μονάδων Γενικής και Επαγγελματικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των Περιφερειακών Ενοτήτων: Α΄ Αθήνας, Β΄ Αθήνας, Γ΄ Αθήνας, Δ΄ Αθήνας, Πειραιά, Ανατολικής Αττικής και Δυτικής Αττικής της Περιφέρειας Αττικής, για την ενίσχυση της χρήσης ψηφιακής τεχνολογίας κατά τη διδακτική πράξη στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση. Η προμήθεια περιλαμβάνει εξοπλισμό ΤΠΕ που αφορά στην κάλυψη των αναγκών χρήσης ψηφιακής τεχνολογίας σε όλα τα στάδια της εκπαιδευτικής διαδικασίας, προκειμένου το σχολείο να μπορέσει να ανταπεξέλθει στις τεχνολογικά εξελισσόμενες απαιτήσεις μόρφωσης και κατάρτισης που επιτάσσει η σύγχρονη εποχή. Οι συγκεκριμένες ανάγκες προέκυψαν ύστερα από καταγραφή αναγκών που πραγματοποιήθηκε από την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής. Ειδικότερα, με την υλοποίηση του παρόντος έργου θα πραγματοποιηθεί η προμήθεια εξοπλισμού ΤΠΕ σε είδη και ποσότητες, όπως αναγράφονται στον ακόλουθο Πίνακα: Α/Α Είδη προμήθειας ΤΠΕ σε Εργαστήρια Πληροφορικής σχολικών μονάδων Γενικής και Επαγγελματικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σύνολο Ειδών 1 Εργαστήριο πληροφορικής μικρό 178 2 Εργαστήριο πληροφορικής μεγάλο 361 3 Εργαστήριο VR μικρό 10 Τα υποείδη που συνιστούν τα εργαστήρια πληροφορικής και το εργαστήριο VR αντίστοιχα είναι: • Εργαστήριο πληροφορικής μικρό: 7 Η/Υ, 1 εξυπηρετητής, 1 ασπρόμαυρο πολυμηχάνημα Α4, 7 ακουστικά • Εργαστήριο πληροφορικής μεγάλο: 12 Η/Υ, 1 εξυπηρετητής, 1 ασπρόμαυρο πολυμηχάνημα Α4, 12 ακουστικά • Εργαστήριο VR μικρό: 8 γυαλιά Κατά τη διάρκεια υλοποίησης του έργου, ο Ανάδοχος θα αναλάβει να παραδώσει το σύνολο του ζητούμενου εξοπλισμού ΤΠΕ, σε είδη και ποσότητες, όπως αναγράφονται στο Παράρτημα I και με ελάχιστες τεχνικές προδιαγραφές που αποτυπώνονται στους πίνακες συμμόρφωσης του Παραρτήματος III, στα Εργαστήρια Πληροφορικής των σχολικών μονάδων Γενικής και Επαγγελματικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Αττικής του Παραρτήματος ΙX της παρούσας Διακήρυξης. Ο οριστικός πίνακας των σχολικών μονάδων, θα δοθεί στον Ανάδοχο αμέσως μετά την υπογραφή της σύμβασης, καθώς ενδέχεται να υπάρχουν μεταβολές στην κατάσταση λειτουργίας των σχολικών μονάδων. Επίσης, εάν κατά τη διάρκεια υλοποίησης της σύμβασης υπάρξει μεταβολή της κατάστασης λειτουργίας (συγχώνευση, αναστολή λειτουργίας, κατάργηση κ.λπ.) κάποιων εκ των σχολικών μονάδων προορισμού του εξοπλισμού, τότε η Αναθέτουσα Αρχή διατηρεί το δικαίωμα να ορίσει άλλες σχολικές μονάδες προς αντικατάσταση. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 30200000-1 Εξοπλισμός Η/Υ & προμήθειες. ΤΜΗΜΑ 1: εκτιμώμενης αξίας 2.169.387,10 € πλέον ΦΠΑ 24%. Οι ποσότητες παράδοσης ανά τμήμα είναι ως εξής: ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦ ΜΙΚΡΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ VR ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ 1 79 109 0 Προσφορές υποβάλλονται για ένα ή και περισσότερα τμήματα. Γίνονται δεκτές οι προσφορές που θα υποβληθούν μόνο σύμφωνα με τους όρους της παρούσας Διακήρυξης και για το σύνολο των ειδών του εξοπλισμού ανά τμήμα. Προσφορές που είναι αόριστες, ανεπίδεκτες εκτίμησης ή είναι υπό αίρεση ή για μέρος των ζητούμενων ειδών και ποσοτήτων, καθώς και εναλλακτικές προσφορές δεν γίνονται δεκτές και απορρίπτονται ως απαράδεκτες. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε δώδεκα (12) μήνες από την υπογραφή της σύμβασης. Κατά το χρονικό αυτό διάστημα της εκτέλεσης της σύμβασης, ο ανάδοχος οφείλει να λαμβάνει υπόψιν του τις ημέρες και ώρες λειτουργίας των σχολικών μονάδων παράδοσης του εξοπλισμού. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της παρούσας Διακήρυξης. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας-τιμής. Lot 2 — Προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού ΤΠΕ σε σχολικές μονάδες της Περιφέρειας Αττικής (estimated 2179919.35): Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια και όπου απαιτείται από τις τεχνικές προδιαγραφές, η εγκατάσταση εξοπλισμού ΤΠΕ σε Εργαστήρια Πληροφορικής σχολικών μονάδων Γενικής και Επαγγελματικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των Περιφερειακών Ενοτήτων: Α΄ Αθήνας, Β΄ Αθήνας, Γ΄ Αθήνας, Δ΄ Αθήνας, Πειραιά, Ανατολικής Αττικής και Δυτικής Αττικής της Περιφέρειας Αττικής, για την ενίσχυση της χρήσης ψηφιακής τεχνολογίας κατά τη διδακτική πράξη στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση. Η προμήθεια περιλαμβάνει εξοπλισμό ΤΠΕ που αφορά στην κάλυψη των αναγκών χρήσης ψηφιακής τεχνολογίας σε όλα τα στάδια της εκπαιδευτικής διαδικασίας, προκειμένου το σχολείο να μπορέσει να ανταπεξέλθει στις τεχνολογικά εξελισσόμενες απαιτήσεις μόρφωσης και κατάρτισης που επιτάσσει η σύγχρονη εποχή. Οι συγκεκριμένες ανάγκες προέκυψαν ύστερα από καταγραφή αναγκών που πραγματοποιήθηκε από την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής. Ειδικότερα, με την υλοποίηση του παρόντος έργου θα πραγματοποιηθεί η προμήθεια εξοπλισμού ΤΠΕ σε είδη και ποσότητες, όπως αναγράφονται στον ακόλουθο Πίνακα: Α/Α Είδη προμήθειας ΤΠΕ σε Εργαστήρια Πληροφορικής σχολικών μονάδων Γενικής και Επαγγελματικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σύνολο Ειδών 1 Εργαστήριο πληροφορικής μικρό 178 2 Εργαστήριο πληροφορικής μεγάλο 361 3 Εργαστήριο VR μικρό 10 Τα υποείδη που συνιστούν τα εργαστήρια πληροφορικής και το εργαστήριο VR αντίστοιχα είναι: • Εργαστήριο πληροφορικής μικρό: 7 Η/Υ, 1 εξυπηρετητής, 1 ασπρόμαυρο πολυμηχάνημα Α4, 7 ακουστικά • Εργαστήριο πληροφορικής μεγάλο: 12 Η/Υ, 1 εξυπηρετητής, 1 ασπρόμαυρο πολυμηχάνημα Α4, 12 ακουστικά • Εργαστήριο VR μικρό: 8 γυαλιά Κατά τη διάρκεια υλοποίησης του έργου, ο Ανάδοχος θα αναλάβει να παραδώσει το σύνολο του ζητούμενου εξοπλισμού ΤΠΕ, σε είδη και ποσότητες, όπως αναγράφονται στο Παράρτημα I και με ελάχιστες τεχνικές προδιαγραφές που αποτυπώνονται στους πίνακες συμμόρφωσης του Παραρτήματος III, στα Εργαστήρια Πληροφορικής των σχολικών μονάδων Γενικής και Επαγγελματικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Αττικής του Παραρτήματος ΙX της παρούσας Διακήρυξης. Ο οριστικός πίνακας των σχολικών μονάδων, θα δοθεί στον Ανάδοχο αμέσως μετά την υπογραφή της σύμβασης, καθώς ενδέχεται να υπάρχουν μεταβολές στην κατάσταση λειτουργίας των σχολικών μονάδων. Επίσης, εάν κατά τη διάρκεια υλοποίησης της σύμβασης υπάρξει μεταβολή της κατάστασης λειτουργίας (συγχώνευση, αναστολή λειτουργίας, κατάργηση κ.λπ.) κάποιων εκ των σχολικών μονάδων προορισμού του εξοπλισμού, τότε η Αναθέτουσα Αρχή διατηρεί το δικαίωμα να ορίσει άλλες σχολικές μονάδες προς αντικατάσταση. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 30200000-1 Εξοπλισμός Η/Υ & προμήθειες. ΤΜΗΜΑ 2: εκτιμώμενης αξίας 2.179.919,35 € πλέον ΦΠΑ 24%. Οι ποσότητες παράδοσης ανά τμήμα είναι ως εξής: ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦ ΜΙΚΡΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ VR ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ 2 41 129 10 Προσφορές υποβάλλονται για ένα ή και περισσότερα τμήματα. Γίνονται δεκτές οι προσφορές που θα υποβληθούν μόνο σύμφωνα με τους όρους της παρούσας Διακήρυξης και για το σύνολο των ειδών του εξοπλισμού ανά τμήμα. Προσφορές που είναι αόριστες, ανεπίδεκτες εκτίμησης ή είναι υπό αίρεση ή για μέρος των ζητούμενων ειδών και ποσοτήτων, καθώς και εναλλακτικές προσφορές δεν γίνονται δεκτές και απορρίπτονται ως απαράδεκτες. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε δώδεκα (12) μήνες από την υπογραφή της σύμβασης. Κατά το χρονικό αυτό διάστημα της εκτέλεσης της σύμβασης, ο ανάδοχος οφείλει να λαμβάνει υπόψιν του τις ημέρες και ώρες λειτουργίας των σχολικών μονάδων παράδοσης του εξοπλισμού. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της παρούσας Διακήρυξης. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας-τιμής. Lot 3 — Προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού ΤΠΕ σε σχολικές μονάδες της Περιφέρειας Αττικής (estimated 2175991.94): Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια και όπου απαιτείται από τις τεχνικές προδιαγραφές, η εγκατάσταση εξοπλισμού ΤΠΕ σε Εργαστήρια Πληροφορικής σχολικών μονάδων Γενικής και Επαγγελματικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των Περιφερειακών Ενοτήτων: Α΄ Αθήνας, Β΄ Αθήνας, Γ΄ Αθήνας, Δ΄ Αθήνας, Πειραιά, Ανατολικής Αττικής και Δυτικής Αττικής της Περιφέρειας Αττικής, για την ενίσχυση της χρήσης ψηφιακής τεχνολογίας κατά τη διδακτική πράξη στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση. Η προμήθεια περιλαμβάνει εξοπλισμό ΤΠΕ που αφορά στην κάλυψη των αναγκών χρήσης ψηφιακής τεχνολογίας σε όλα τα στάδια της εκπαιδευτικής διαδικασίας, προκειμένου το σχολείο να μπορέσει να ανταπεξέλθει στις τεχνολογικά εξελισσόμενες απαιτήσεις μόρφωσης και κατάρτισης που επιτάσσει η σύγχρονη εποχή. Οι συγκεκριμένες ανάγκες προέκυψαν ύστερα από καταγραφή αναγκών που πραγματοποιήθηκε από την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αττικής. Ειδικότερα, με την υλοποίηση του παρόντος έργου θα πραγματοποιηθεί η προμήθεια εξοπλισμού ΤΠΕ σε είδη και ποσότητες, όπως αναγράφονται στον ακόλουθο Πίνακα: Α/Α Είδη προμήθειας ΤΠΕ σε Εργαστήρια Πληροφορικής σχολικών μονάδων Γενικής και Επαγγελματικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σύνολο Ειδών 1 Εργαστήριο πληροφορικής μικρό 178 2 Εργαστήριο πληροφορικής μεγάλο 361 3 Εργαστήριο VR μικρό 10 Τα υποείδη που συνιστούν τα εργαστήρια πληροφορικής και το εργαστήριο VR αντίστοιχα είναι: • Εργαστήριο πληροφορικής μικρό: 7 Η/Υ, 1 εξυπηρετητής, 1 ασπρόμαυρο πολυμηχάνημα Α4, 7 ακουστικά • Εργαστήριο πληροφορικής μεγάλο: 12 Η/Υ, 1 εξυπηρετητής, 1 ασπρόμαυρο πολυμηχάνημα Α4, 12 ακουστικά • Εργαστήριο VR μικρό: 8 γυαλιά Κατά τη διάρκεια υλοποίησης του έργου, ο Ανάδοχος θα αναλάβει να παραδώσει το σύνολο του ζητούμενου εξοπλισμού ΤΠΕ, σε είδη και ποσότητες, όπως αναγράφονται στο Παράρτημα I και με ελάχιστες τεχνικές προδιαγραφές που αποτυπώνονται στους πίνακες συμμόρφωσης του Παραρτήματος III, στα Εργαστήρια Πληροφορικής των σχολικών μονάδων Γενικής και Επαγγελματικής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Αττικής του Παραρτήματος ΙX της παρούσας Διακήρυξης. Ο οριστικός πίνακας των σχολικών μονάδων, θα δοθεί στον Ανάδοχο αμέσως μετά την υπογραφή της σύμβασης, καθώς ενδέχεται να υπάρχουν μεταβολές στην κατάσταση λειτουργίας των σχολικών μονάδων. Επίσης, εάν κατά τη διάρκεια υλοποίησης της σύμβασης υπάρξει μεταβολή της κατάστασης λειτουργίας (συγχώνευση, αναστολή λειτουργίας, κατάργηση κ.λπ.) κάποιων εκ των σχολικών μονάδων προορισμού του εξοπλισμού, τότε η Αναθέτουσα Αρχή διατηρεί το δικαίωμα να ορίσει άλλες σχολικές μονάδες προς αντικατάσταση. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 30200000-1 Εξοπλισμός Η/Υ & προμήθειες. ΤΜΗΜΑ 3: εκτιμώμενης αξίας 2.175.991,94 € πλέον ΦΠΑ 24%. Οι ποσότητες παράδοσης ανά τμήμα είναι ως εξής: ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦ. ΜΙΚΡΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦ. ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ VR ΜΙΚΡΟ ΤΜΗΜΑ 3 58 123 0 Προσφορές υποβάλλονται για ένα ή και περισσότερα τμήματα. Γίνονται δεκτές οι προσφορές που θα υποβληθούν μόνο σύμφωνα με τους όρους της παρούσας Διακήρυξης και για το σύνολο των ειδών του εξοπλισμού ανά τμήμα. Προσφορές που είναι αόριστες, ανεπίδεκτες εκτίμησης ή είναι υπό αίρεση ή για μέρος των ζητούμενων ειδών και ποσοτήτων, καθώς και εναλλακτικές προσφορές δεν γίνονται δεκτές και απορρίπτονται ως απαράδεκτες. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε δώδεκα (12) μήνες από την υπογραφή της σύμβασης. Κατά το χρονικό αυτό διάστημα της εκτέλεσης της σύμβασης, ο ανάδοχος οφείλει να λαμβάνει υπόψιν του τις ημέρες και ώρες λειτουργίας των σχολικών μονάδων παράδοσης του εξοπλισμού. Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της παρούσας Διακήρυξης. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας-τιμής.
Buyer: ΕΠΙΤΕΛΙΚΗ ΔΟΜΗ ΕΣΠΑ Υ.ΠΑΙ.Θ.Α
Buyer country: GRC
Procedure: open
CPV code: 30200000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from ΕΠΙΤΕΛΙΚΗ ΔΟΜΗ ΕΣΠΑ Υ.ΠΑΙ.Θ.Α, going back to September 2026 — 2 of them still open. There are 25 open IT & Telecom tenders in Greece. This one closes in 32 days.
More from this buyer
Similar IT & Telecom tenders
- Greece – Personal computers – Διακήρυξης Ηλεκτρονικού Διεθνούς Διαγωνισμού, με Ανοικτή Διαδικασία μέσω ΕΣΗΔΗΣ, Προμήθειας Εξοπλισμού, με κριτήριο ανάθεσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής ανά Τμήμα, στο πλαίσιο υλοποίησης του έργου «Ερευνητική υποδομή Παροχής Ανοικτών Δεδομένων Τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Αιγαίου» (· closes 10 Oct
- Greece – Software package and information systems – Δράσεις για τον ψηφιακό μετασχηματισμό του Δήμου Φαιστού· closes 10 Oct
- Greece – Telemetry surveillance system – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΘΕΣΗ ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΞΥΠΝΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΥΔΡΟΜΕΤΡΗΤΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΕΡΒΙΩΝ· closes 9 Oct
- Greece – Office supplies – Προμήθεια γραφικής ύλης και ειδών γραφείου, εντύπων, χαρτιού εκτύπωσης, φωτοαντιγραφικού υλικού, εκτυπώσεων και αναλωσίμων μηχανογράφησης για τις ανάγκες των υπηρεσιών του Δήμου Κατερίνης· closes 6 Oct
- Greece – Computer equipment and supplies – Προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού ΤΠΕ σε σχολικές μονάδες της Περιφέρειας Κρήτης· closes 7 Oct
Documents
- TED-official-notice-610406-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this it & telecom opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More IT & Telecom tenders
- SITC of VRF AC wiring and EI and Fans light fittings ceiling fans AC wiring computer wiring and net working for Second floor AO Chambers under Mumbai Region at West wing GPO Heritage Building MumbaiDepartment of Posts · Maharashtra Circle,Dept. of Posts · CPMG,Maharashtra Circle,Mumbai,POST · EE ( Electrical),Postal Electrical Division,POST · India
- France – Software support services – Assistance à maîtrise d’ouvrage sur le logiciel SAPCENTRE NATIONAL D'ETUDES SPATIALES · France
- Lithuania – Computer equipment and supplies – Kompiuterinė įranga (5 dalys) TAKVilniaus Gedimino technikos universitetas (PV) · Lithuania
- Germany – IT services: consulting, software development, Internet and supportBundesagentur für Arbeit (BA), vertreten durch den Vorstand, hier vertreten durch die Leitung des Geschäftsbereiches Einkauf im BA-Service-Haus · Germany
- Poland – Portable computers – Dostawa notebooków dla UMGUniwersytet Morski w Gdyni · Poland
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →