Greece – Anaesthesia devices – Αρ. Διακήρυξης
Issued by ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 5 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 2,51,612.9
- Reference
- 593637-2026
- Location
- Greece
- Sector
- Healthcare & Pharma
- Type
- goods
Details
Διεθνής ανοικτός ηλεκτρονικός διαγωνισμός, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας - τιμής, συνολικής προϋπολογιστικής δαπάνης 632.000,00€ με ΦΠΑ 24%, για την προμήθεια και εγκατάσταση: α) έξι (6) αναισθησιολογικών συγκροτημάτων (CPV:33172100-7), προϋπολογισμού 312.000,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%, β) ενός (1) τροχήλατου ακτινοσκοπικού μηχανήματος τύπου C-arm με ψηφιακό ανιχνευτή διαστάσεων 20cmx20cm (CPV:33111400-5), προϋπολογισμού 160.000,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% και γ) ενός (1) τροχήλατου ακτινοσκοπικού μηχανήματος τύπου C-arm με ψηφιακό ανιχνευτή διαστάσεων 30cmx30cm (CPV:33111400-5), προϋπολογισμού 160.000,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%, προς κάλυψη των αναγκών του Νοσοκομείου, που περιλαμβάνονται στο υποέργο με α/α 6: «Χειρουργικός Εξοπλισμός», της ενταγμένης στο Πρόγραμμα «Κεντρική Μακεδονία 2021 - 2027», πράξης με τίτλο: «Προμήθεια - εγκατάσταση ειδών ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για την κάλυψη αναγκών διαφόρων τμημάτων του Γ.Ν. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ», με κωδικό ΟΠΣ 6034747, (ΑΡ. ΕΣΗΔΗΣ: 506072, 506073, 506074).
Lots Lot 1 — Τμήμα 1 (estimated 251612.9): Έξι (6) αναισθησιολογικά συγκροτήματα (CPV:33172100-7), προϋπολογισμού 312.000,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%. Lot 2 — Τμήμα 2 (estimated 129032.25): Ένα (1) τροχήλατο ακτινοσκοπικό μηχάνημα τύπου C-arm με ψηφιακό ανιχνευτή διαστάσεων 20cmx20cm (CPV:33111400-5), προϋπολογισμού 160.000,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%. Lot 3 — Τμήμα 3 (estimated 129032.25): Ένα (1) τροχήλατο ακτινοσκοπικό μηχάνημα τύπου C-arm με ψηφιακό ανιχνευτή διαστάσεων 30cmx30cm (CPV:33111400-5), προϋπολογισμού 160.000,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24%.
Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ
Buyer country: GRC
Procedure: open
CPV code: 33172100
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 3 notices from ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, going back to August 2026 — 3 of them still open. There are 21 open Healthcare & Pharma tenders in Greece. This one closes in 34 days.
More from this buyer
- Greece – CAT scanners – Αρ. Διακήρυξης 002/2026· closes 21 Nov
- Greece – Blood-grouping reagents – Αρ. Διακήρυξης 009/2026· closes 8 Sept
Similar Healthcare & Pharma tenders
- Greece – Cardiac valve – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΒΙΟΠΡΟΣΘΕΤΙΚΩΝ ΑΟΡΤΙΚΩΝ ΒΑΛΒΙΔΩΝ· closes 13 Oct
- Greece – Dialysis filters – ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 27/2026 ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΑΝΩ ΤΟΥ ΟΡΙΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΙΑΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ με αντικείμενο την προμήθεια φίλτρων τεχνητού νεφρού, για την κάλυψη των αναγκών της Μονάδας Τεχνητού Νεφρού του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης.· closes 29 Sept
- Greece – Laboratory reagents – Προμήθεια αντιδραστηρίων για τη διάγνωση του Καταρροϊκού Πυρετού και της ασθένειας του Δυτικού Νείλου· closes 24 Sept
- Greece – Chemical reagents – ΧΗΜΙΚΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ (ΜΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΣΥΝΟΔΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ· closes 3 Oct
- Greece – Laboratory reagents· closes 1 Oct
Documents
- TED-official-notice-593637-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this healthcare & pharma opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Healthcare & Pharma tenders
- MASK FACE PARTICULATE FILTER RESPIRATOR MEDIUM SIZE DISPOSABLEمركز الأمير سلطان لأمراض وجراحة القلب · Saudi Arabia
- MASK AIRWAY LARYNGEAL SIZE 1مركز الأمير سلطان لأمراض وجراحة القلب · Saudi Arabia
- MULTIVITAMIN WATER SOLUBLE PAEDIATRIC INJمركز الأمير سلطان لأمراض وجراحة القلب · Saudi Arabia
- NADOLOL 20MG TABLET.مركز الأمير سلطان لأمراض وجراحة القلب · Saudi Arabia
- CONTROL SOLUTION FOR APTT-ABNORMALمركز الأمير سلطان لأمراض وجراحة القلب · Saudi Arabia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →