Croatia – Repair and maintenance services – Interventno i preventivno strojarsko održavanje MBO postrojenja
Issued by EKO d.o.o. · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 6 Sept 2026
- Closes
- 21 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 30,00,000
- Reference
- 612471-2026
- Location
- Croatia
- Sector
- Facility Management & Cleaning
- Type
- services
Details
Usluga obuhvaća provedbu redovnog i interventnog strojarskog održavanja MBO postrojenja u sklopu Centra za gospodarenje otpadom Biljane Donje, s ciljem sklapanja okvirnog sporazuma s jednim gospodarskim subjektom na razdoblje od tri (3) godine. Održavatelj se obvezuje sve poslove održavanja obavljati kvalitetno, stručno, profesionalno i u ugovorenim rokovima, u skladu s pravilima struke i načelom dobrog gospodarstvenika, za potrebe Naručitelja (EKO d.o.o.) na postrojenju za mehaničko-biološku obradu otpada (MBO). Koncept održavanja temelji se na smjernicama RCM (Reliability-Centered Maintenance – održavanje usmjereno na pouzdanost) te obuhvaća četiri osnovna područja: 1. Korektivno (interventno) održavanje 2. Preventivno održavanje 3. Prediktivno održavanje 4. Proaktivno održavanje Svojim aktivnostima Održavatelj je obvezan osigurati ukupnu tehničku raspoloživost MBO postrojenja od najmanje 96%, pri čemu je metodologija izračuna tehničke raspoloživosti definirana u Poglavlju 2.3. Metodologija izračuna pouzdanosti. Održavatelj je dužan planirati, organizirati i provoditi sve aktivnosti preventivnog, prediktivnog, proaktivnog i interventnog održavanja na način kojim se osigurava ispunjenje navedenog zahtjeva. Projekt izvedenog stanja i Upute za održavanje i rad MBO na koje tehničke specifikacije upućuju zbog veličine dokumenta nalaze se objavljene na "https://eko-go.hr/javna-nabava" u mapi Interventno i preventivno strojarsko održavanje MBO postrojenja, evidencijski broj nabave: 5-VN-26.
Lots Lot 1 — Interventno i preventivno strojarsko održavanje MBO postrojenja (estimated 3000000): Usluga obuhvaća provedbu redovnog i interventnog strojarskog održavanja MBO postrojenja u sklopu Centra za gospodarenje otpadom Biljane Donje, s ciljem sklapanja okvirnog sporazuma s jednim gospodarskim subjektom na razdoblje od tri (3) godine. Održavatelj se obvezuje sve poslove održavanja obavljati kvalitetno, stručno, profesionalno i u ugovorenim rokovima, u skladu s pravilima struke i načelom dobrog gospodarstvenika, za potrebe Naručitelja (EKO d.o.o.) na postrojenju za mehaničko-biološku obradu otpada (MBO). Koncept održavanja temelji se na smjernicama RCM (Reliability-Centered Maintenance – održavanje usmjereno na pouzdanost) te obuhvaća četiri osnovna područja: 1. Korektivno (interventno) održavanje 2. Preventivno održavanje 3. Prediktivno održavanje 4. Proaktivno održavanje Svojim aktivnostima Održavatelj je obvezan osigurati ukupnu tehničku raspoloživost MBO postrojenja od najmanje 96%, pri čemu je metodologija izračuna tehničke raspoloživosti definirana u Poglavlju 2.3. Metodologija izračuna pouzdanosti. Održavatelj je dužan planirati, organizirati i provoditi sve aktivnosti preventivnog, prediktivnog, proaktivnog i interventnog održavanja na način kojim se osigurava ispunjenje navedenog zahtjeva. Projekt izvedenog stanja i Upute za održavanje i rad MBO na koje tehničke specifikacije upućuju zbog veličine dokumenta nalaze se objavljene na "https://eko-go.hr/javna-nabava" u mapi Interventno i preventivno strojarsko održavanje MBO postrojenja, evidencijski broj nabave: 5-VN-26.
Buyer: EKO d.o.o.
Buyer country: HRV
Procedure: open
CPV code: 50000000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from EKO d.o.o., going back to September 2026 — 2 of them still open. There are 4 open Facility Management & Cleaning tenders in Croatia. This one closes in 16 days.
More from this buyer
Similar Facility Management & Cleaning tenders
- Croatia – Repair and maintenance services of machinery – Okvirni sporazum za interventno i redovno održavanje Prominent uređaja za proizvodnju klor dioksida na stanicama za dezinfekciju vode te sustava za dokloriranje vode uključujući mjernu opremu za kontrolu kvalitete vode u trajanju od dvije godine· closes 8 Sept
- Croatia – Repair and maintenance services – Interventno i preventivno strojarsko održavanje MBO postrojenja· closes 11 Sept
- Croatia – Repair and maintenance services of pumps – Usluga preventivnog i korektivnog elektrostrojarskog održavanja na crpnim stanicama, ustavama i branama Hrvatskih voda - područje VGO Sava (Bjelovar, Kutina, Novska, Sisak, Karlovac, Daruvar) - ponovljeni postupak· closes 9 Sept
Documents
- TED-official-notice-612471-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this facility management & cleaning opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Facility Management & Cleaning tenders
- Spain – Repair and maintenance services of medical and precision equipment – 2026-0-18 SERVICIO DE MANTENIMIENTO INTEGRAL DE EQUIPOS DE ALTA TECNOLOGÍA MARCA GENERAL ELECTRIC PARA EL HOSPITAL UNIVERSITARIO 12 DE OCTUBRESERVICIO MADRILEÑO DE SALUD-HOSPITAL UNIVERSITARIO 12 DE OCTUBRE · Spain
- Spain – Repair and maintenance services of building installations – Servicio de mantenimiento de las instalaciones del IDESCATInstitut d'Estadística de Catalunya · Spain
- France – Road transport services – Appel d’offres en vue des prestations d’excursions à la journée et de séjours organisés pour les « Animations de Temps Libre (ATL)» et l’« Accueil Collectif de Mineurs Sans Hébergement (ACMSH) » de la Commune de CarqueiranneCommune de Carqueiranne (83) · France
- Germany – Cemetery maintenance services – Ausschreibung zu gärtnerischen/landschaftsgärtnerischen Pflege- und Unterhaltungsarbeiten und Durchführung der Bestattungen in der Gemeinde Niederkrüchten für Los 2 Friedhöfe Niederkrüchten und OberkrüchtenKoPart eG · Germany
- Poland – Repair and maintenance services of medical equipment – (DFP.271.134.2026.AMW) Obsługa serwisowa aparatów RadixAct i Cyberknife, wraz z asystą techniczną i wsparciem serwisowym Precision AccuraySZPITAL UNIWERSYTECKI W KRAKOWIE · Poland
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →