FreeTender
Accepting bidsitbBulgaria

Bulgaria – Tubes and fittings – Доставка на тръби за нуждите на „Водоснабдяване и канализация“ ЕООД-Благоевград по три обособени позиции

Issued by ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ ЕООД · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
2 Sept 2026
Closes
29 Sept 2026, 23:59 UTC
Value
EUR 6,05,000
Reference
595820-2026
Location
Bulgaria
Sector
Construction & Infrastructure
Type
goods

Details

В предмета на обществената поръчка са включени доставки на тръби висока плътност от РЕ100 за питейно-битово водоснабдяване, тръби висока плътност РЕ100RC за питейно-битово водоснабдяване – за алтернативно полагане без пясъчно легло, отговарящи на БДС ЕN12201 или еквивалент, доставка на фитинги за тръби за питейно-битово водоснабдяване от РЕ100 и доставка на гофрирани тръби и фасонни части от PEND за канализация с интегрирана (вгадена) муфа и гладки PVC тръби и фасонни части за канализация, за нуждите на „Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград. За всяка една от обособените позиции ще се извършват периодични доставки за нуждите на „Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград в съответствие с Техническата спецификация, Техническото и Ценовото предложения на съответния избран Изпълнител по обособените позиции. Доставките ще се извършват периодично в количества, определени по предварителни писменни заявки на Възложителя, съобразно нуждите на дружеството. Възложителят ще приема и заплаща само количествата и видовете, които е заявил и които са доставени при условията на договора за съответната обособена позиция. В предмета на обществената поръчка са включени доставки на тръби висока плътност от РЕ100 за питейно-битово водоснабдяване, тръби висока плътност РЕ100RC за питейно-битово водоснабдяване – за алтернативно полагане без пясъчно легло, отговарящи на БДС ЕN12201 или еквивалент, доставка на фитинги за тръби за питейно-битово водоснабдяване от РЕ100 и доставка на гофрирани тръби и фасонни части от PEND за канализация с интегрирана (вгадена) муфа и гладки PVC тръби и фасонни части за канализация, за нуждите на „Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград. За всяка една от обособените позиции ще се извършват периодични доставки за нуждите на „Водоснабдяване и канализация" ЕООД – Благоевград в съответствие с Техническата спецификация, Техническото и Ценовото предложения на съответния избран Изпълнител по обособените позиции. Доставките ще се извършват периодично в количества, определени по предварителни писменни заявки на Възложителя, съобразно нуждите на дружеството. Възложителят ще приема и заплаща само количествата и видовете, които е заявил и които са доставени при условията на договора за съответната обособена позиция.

Lots Lot 1 — Доставка на тръби висока плътност от РЕ100 за питейно-битово водоснабдяване и PE100RC за питейно-битово водоснабдяване-за алтернативно полагане без пясъчно легло (estimated 605000.00): Водопроводни тръби от РЕ 100, Pn10 - синя или черна със синя лента, трислойна тръба от РЕ100 и RC - със син и черен слой, синя или черна със синя лента Lot 2 — Доставка на Фитинги за тръби за питейно-битово водоснабдяване от РЕ100 (estimated 215000.00): фитинги на челна заварка - Всички фитинги да са инжекционно лети. Да се посочат цени за Фитинги дълго изпълнение. На всеки Фитинг да има следната маркировка: производител (търговска марка); вид материал; размер; SDR; фитинги механични - да няма връзка между затварящата гайка и гуменото уплътнение с цел избягване деформация и повреда на уплътнението. Водовземните скоби да са с усилен стоманен пръстен. На всеки фитинг да има следната маркировка: производител (търговска марка); вид материал; размер; фитинги на електрозаварка - На всеки фитинг да има следната маркировка: производител (търговска марка); вид материал; размер; SDR; време за заваряване и време за охлаждане; напрежение на заваряване; номер на партида; баркод. Lot 3 — Доставка на гофрирани тръби и фасонни части от РЕHD за канализация с интегрирана (вградена) муфа и гладки PVC тръби и фасонни части за канализация (estimated 155000.00): HDPE двуслойни гофрирани тръби с интегрирана (вградена) муфа, за извън сградни канализационни системи: Материал: полиетилен висока плътност PEHD; Профил – основен слой от РЕ 100 с гладка вътрешна повърхност, задаващ формата на тръбата и хидравличната проводимост; външен оребряващ слой от РЕ 100, задаващ коравината на тръбата; с интегрирана муфа с уплътнителен пръстен; Дължина на тръбите - 6 метра; Номинална якост (коравина) SN 8 - SN ≥ 8 кN/м2. Дебелостенни PVC тръби с интегрирана муфа за извънсградни канализационни системи: Материал: поливинил хлорид PVC, по БДС EN 13476-2:2008/NA:2015 (Пластмасови тръбопроводни системи за безнапорни подземни отводняване и канализация. Тръбопрoвoдни системи със сложно структурирана конструкция на стената от непластифициран поливинилхлорид (PVC-U), полипропилен (PP) и полиетилен (РЕ). Част 2: Изисквания за тръби и свързващи части с гладка вътрешна и външна повърхност и за система тип А. Национално приложение (NA); Профил: външен слой – да е устойчив на удар; среден; вътрешен слой – да е устойчив на абразия; да има светъл цвят, позволяващ по-добра видеоинспекция; с интегрирана муфа с уплътнителен пръстен. Дължина на тръбите - 6 метра; Номинална якост (коравина) SN 8 - SN ≥ 8 кN/м2. Всички слоеве на тръбите за канализация да са компактни. Муфата да е интегрирана от същия материал като тръбата – неразделна част от нея. Да е съвместима е по външен диаметър с всички гладкостенни тръби за канализационни системи; Тръбите и техните уплътнителни пръстени са устойчиви на pH 2 ÷ 13 (киселини и основи) и органични съединения. Тръбите да могат да бъдат използвани за пренос на топла вода min. 40 °C; Стандарт DN/OD.

Buyer: ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ ЕООД

Buyer country: BGR

Procedure: open

CPV code: 44164310

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 2 notices from ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ ЕООД, going back to September 20262 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Water & Environment. There are 41 open Construction & Infrastructure tenders in Bulgaria. This one closes in 28 days.

Similar Construction & Infrastructure tenders

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Construction & Infrastructure tenders

All Construction & Infrastructure tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →