FreeTender
Accepting bidsitbBulgaria

Bulgaria – Sludge treatment services – „Извършване на услуги по транспортиране и оползотворяване на стабилизирани утайки (отпадъци с код 19 08 05), получени при пречистване на отпадъчни води от ПСОВ , експлоатирани от ВиК Стара Загора ”

Issued by ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ ЕООД · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
2 Sept 2026
Closes
30 Sept 2026, 23:59 UTC
Value
EUR 5,00,000
Reference
595841-2026
Location
Bulgaria
Sector
Water & Environment
Type
services

Details

Предметът на настоящата поръчка ще обхваща услуги по приемане, транспортиране и оползотворяване на отпадъците с код 19 08 05, класифицирани по реда на Наредба № 2 от 23.07.2014 г. за класификация на отпадъците, генерирани от дейността на ПСОВ, експлоатирани от “ВиК” EOOД - Стара Загора, вследствие пречистване на отпадъчни води. Целта е да се осигури прием, транспортиране и оползотворяване на цитираните отпадъци на площадка, която притежава съответните разрешителни документи. Всеки участник в процедурата за възлагане е длъжен да участва за целия обем на обществената поръчка. Прогнозното количество за приемане и оползотворяване за 12 (дванадесет) месеца на отпадъци с код 19 08 05 (Утайки от пречистване на отпадъчни води от населени места) е 9 000 тона. Определеният за Изпълнител участник ще осъществява приема и транспортирането на отпадъци с код 19 08 05 в работни дни, в рамките на работното време на ПСОВ, след заявка от страна на Възложителя с посочени конкретни параметри или по съгласуван график. Всяка една от заявките ще се връчва лично на упълномощен представител на Изпълнителя, по пощата - чрез обратна разписка, на ръка срещу подпис или e-mail. Предаването и приемането на отпадъците ще се удостоверява с приемо- предавателен протокол, изготвен на база кантарни бележки, съпровождащи приемането на всяка доставка на отпадъци, подписан от представители на Възложителя и Изпълнителя.

Lots Lot 1 — „Извършване на услуги по транспортиране и оползотворяване на стабилизирани утайки (отпадъци с код 19 08 05), получени при пречистване на отпадъчни води от ПСОВ , експлоатирани от ВиК Стара Загора ” (estimated 500000.00): Предметът на настоящата поръчка ще обхваща услуги по приемане, транспортиране и оползотворяване на отпадъците с код 19 08 05, класифицирани по реда на Наредба № 2 от 23.07.2014 г. за класификация на отпадъците, генерирани от дейността на ПСОВ, експлоатирани от “ВиК” EOOД - Стара Загора, вследствие пречистване на отпадъчни води. Целта е да се осигури прием, транспортиране и оползотворяване на цитираните отпадъци на площадка, която притежава съответните разрешителни документи. Всеки участник в процедурата за възлагане е длъжен да участва за целия обем на обществената поръчка. Прогнозното количество за приемане и оползотворяване за 12 (дванадесет) месеца на отпадъци с код 19 08 05 (Утайки от пречистване на отпадъчни води от населени места) е 9 000 тона. Определеният за Изпълнител участник ще осъществява приема и транспортирането на отпадъци с код 19 08 05 в работни дни, в рамките на работното време на ПСОВ, след заявка от страна на Възложителя с посочени конкретни параметри или по съгласуван график. Всяка една от заявките ще се връчва лично на упълномощен представител на Изпълнителя, по пощата - чрез обратна разписка, на ръка срещу подпис или e-mail. Предаването и приемането на отпадъците ще се удостоверява с приемо- предавателен протокол, изготвен на база кантарни бележки, съпровождащи приемането на всяка доставка на отпадъци, подписан от представители на Възложителя и Изпълнителя.

Buyer: ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ ЕООД

Buyer country: BGR

Procedure: open

CPV code: 90513800

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

We hold 2 notices from ВОДОСНАБДЯВАНЕ И КАНАЛИЗАЦИЯ ЕООД, going back to September 20262 of them still open. They buy mostly in Construction & Infrastructure and Water & Environment. There are 11 open Water & Environment tenders in Bulgaria. This one closes in 29 days.

Similar Water & Environment tenders

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this water & environment opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Water & Environment tenders

All Water & Environment tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →