Bulgaria – Medical gases – Доставката на медицински газове
Issued by Многопрофилна болница за активно лечение "Национална кардиологична болница" ЕАД · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 25 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 1,278
- Reference
- 592830-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Manufacturing & Supply
- Type
- goods
Details
Предметът на обществената поръчка e доставката на медицински газове по четири обособени позиции, а именно: 1. Обособена позиция № 1: Доставка на медицински кислород под налягане. Техническа спецификация: в бутилки 50 л. /10.6 м3 при 200 бара/ - сгъстен газ за медицински цели V03AN01 мин. 99,5%. Прогнозно количество за доставка – 500 метра3 2. Обособена позиция № 2: Доставка на втечнен кислород. Техническа спецификация: за медицински цели V03AN01 мин. 99,5%. Прогнозно количество за доставка – 330 000 кг 3. Обособена позиция № 3: Доставка на медицински азотен оксид под налягане. Техническа спецификация: в бутилки от 10 л. с обем 1.5 куб.м. – сгъстен газ за медицински цели R07AX01, 1000 ppm mol/mol Прогнозно количество за доставка - 20 бутилки. 4. Обособена позиция № 4: Доставка на CO2 (въглероден диоксид) под налягане. Техническа спецификация: в бутилки от 7,5 л. (5 кг) и 40 л. (30 кг) Прогнозно количество за доставка - 200 кг. Поради прогнозния характер на посочените количества същите не представляват нито минимално, нито максимално общо количество, което Възложителя ще заяви за доставяне през периода на изпълнение на поръчката. При изпълнението на поръчката Възложителят ще заявява такива количества продукти, от каквито има нужда с оглед на обема и характера на дейността, която осъществява
Lots Lot 1 — Доставка на медицински кислород под налягане (estimated 1278.00): Доставка на медицински кислород под налягане. Техническа спецификация: в бутилки 50 л. /10.6 м3 при 200 бара/ - сгъстен газ за медицински цели V03AN01 мин. 99,5%. Прогнозно количество за доставка – 500 метра3 Lot 2 — Доставка на втечнен кислород (estimated 91112.00): Доставка на втечнен кислород. Техническа спецификация: за медицински цели V03AN01 мин. 99,5%. Прогнозно количество за доставка – 330 000 кг Lot 3 — Доставка на медицински азотен оксид под налягане (estimated 14316.00): Доставка на медицински азотен оксид под налягане. Техническа спецификация: в бутилки от 10 л. с обем 1.5 куб.м. – сгъстен газ за медицински цели R07AX01, 1000 ppm mol/mol Прогнозно количество за доставка - 20 бутилки Lot 4 — Доставка на CO2 (въглероден диоксид) под налягане (estimated 511.00): Доставка на CO2 (въглероден диоксид) под налягане. Техническа спецификация: в бутилки от 7,5 л. (5 кг) и 40 л. (30 кг) Прогнозно количество за доставка - 200 кг.
Buyer: Многопрофилна болница за активно лечение "Национална кардиологична болница" ЕАД
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 24111500
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from Многопрофилна болница за активно лечение "Национална кардиологична болница" ЕАД, going back to August 2026 — 1 of them still open. They buy mostly in Healthcare & Pharma and Manufacturing & Supply. There are 11 open Manufacturing & Supply tenders in Bulgaria. This one closes in 24 days.
Similar Manufacturing & Supply tenders
- Bulgaria – Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products – „Доставка и монтаж на обзавеждане и оборудване за нуждите на Библиотека „Родина“, гр. Стара Загора по обособени позиции:“· closes 30 Sept
- Bulgaria – Furnishing – „Доставка и монтаж на мебели и офис обзавеждане“,реф.№26ТП-У19А066· closes 1 Oct
- Bulgaria: Project 57 - Dismantling and Fragmentation, Characterisation and Packaging of Reactor Internals, Reactor Pressure Vessels and Annular Tanks of Kozloduy Units 1-4
- Bulgaria – Electrical domestic appliances – „Доставка на домакински електроуреди и телевизори за нуждите на община Пловдив, по две обособени позиции“· closes 24 Sept
- Bulgaria – Clothing, footwear, luggage articles and accessories – „Доставка на спортна екипировка за нуждите на Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов” – Варна”· closes 30 Sept
Documents
- TED-official-notice-592830-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this manufacturing & supply opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Manufacturing & Supply tenders
- Procurement of Printer Consumables (Toner, Developer, and Image Drum) for WHO Nigeria Country and State OfficesWHO · Nigeria
- Lithuania – Chromatographs – Laboratorinė įrangaLietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras (PV) · Lithuania
- Slovakia – Furniture – Centrum európskej goralskej kultúry – nákup nábytkuObec Skalité · Slovakia
- Germany – Industrial machinery – A 52-26 WeA-HN BesandungsanlageAlbtal-Verkehrs-Gesellschaft mbH · Germany
- France – Sacks and bags – Marché n° 26.AO.VD.051 : Fourniture et livraison de sacs de déchets verts sur le territoire d’Est EnsembleEST ENSEMBLE DAACP · France
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →