Bulgaria – Internet or intranet server application development services – Резервиране на виртуален сървър в облак на Microsoft за срок от 3 години за инсталация на системата MOODLE
Issued by УНИВЕРСИТЕТ ЗА НАЦИОНАЛНО И СВЕТОВНО СТОПАНСТВО · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 7 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 35,400
- Reference
- 604498-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- IT & Telecom
- Type
- services
Details
Предметът на поръчката цели осигуряване на облачни ресурси в Microsoft Azure на абонаментна база, със срок на резервираност на основния изчислителен ресурс - 3 години, за инсталация и експлоатация на Moodle платформа за електронно и дистанционно обучение. Обхват на услугата: Предоставяне на една виртуална машина за Moodle, работеща под Linux; Предоставяне на управлявани дискове за операционна система и данни; Осигуряване на публична мрежова свързаност и статичен публичен IP адрес/ресурс съгласно калкулацията; Осигуряване на услуга за резервно копиране на Azure VM с LRS редундантност; Осигуряване на възможност за централизирано управление, наблюдение, администриране и оптимизация на ресурсите; Осигуряване на поддръжка чрез електронна платформа/портал за заявки и реакция; Минимални технически изисквания към виртуалната машина: Тип ресурс - Виртуална машина в Microsoft Azure; Размер на VM - Standard_E20as_v5 или еквивалентен/по-добър; vCPU - минимум 20 vCPU; Оперативна памет - минимум 160 GB RAM; Операционна система - Linux;Резервираност - 3 години reserved capacity за VM ресурса; Локален temp диск - не се изисква; Поддръжка на Premium Storage - Да; Предназначение - Moodle платформа, база данни и приложими компоненти в една VM. Изисквания към съхранение и архивиране: OS Managed Disk-1 управляван диск Р4, 64 GB-LRS;Data Managed Disk-1 управляван диск Premium SSD Р40-LRS;Backup-Azure Backup за 1 VM инстанция до 2 ТВ-LRS;Backup tier-Standard tier, без Archive tier-LRS. Изисквания към мрежова свързаност: Public IP-Статичен публичен IP адрес; Public IP Prefix-Публичен IP Prefix ресурс, ако е приложимо според калкулацията; Internet egress-Минимум 500 GB месечен изходящ интернет трафик; Изисквания към управление, сигурност и поддръжка: Решението да разполага с интерфейс за централизирано управление и дефиниране на политики в Microsoft Azure; Да е възможно наблюдение, управление и оптимизиране на използваните ресурси; Да е възможно използване на многофакторно удостоверяване за административен достъп;Изпълнителят да предостави достъп до електронна платформа/портал за регистриране и проследяване на заявки за поддръжка; Участникът да има право да предоставя Microsoft Azure услуги като CSP партньор или еквивалентен модел на предоставяне, съвместим с Microsoft Customer Agreement. Изискване за внедрена и функционираща Help-desk система- Участникът трябва да разполага с изградена и функционираща Help-desk система, осигуряваща 24-часова поддръжка на комуникационната система с достъп, чрез единен номер от типа 0700 ххххх или 0800 ххххх с национално покритие и WEB базиран интерфейс. Участникът трябва да опише подробно сервизната процедура, осигурена от Help-desk системата и да се посочи линк към системата, където могат да бъдат проверени функционалностите й. Участникът трябва да удостовери, че успешно е реализирал проекти използващи Help Desk система със 7x24 часа център за наблюдение. Срок на договора - Договорът влиза в сила, считано от 15.10.2026г. и е със срок на действие за 3 (три) година, считано от активиране на възложените услуги. Срок за активиране на услугата - до два дни от влизането на договора в сила. Възложителят заплаща на Изпълнителя Цената договора, след активиране на услугата, представяне на двустранно подписан протокол и фактура оригинал, в срок от 30 /тридесет/ дни.
Lots Lot 1 — Резервиране на виртуален сървър в облак на Microsoft за срок от 3 години за инсталация на системата MOODLE (estimated 35400.00): Предметът на поръчката цели осигуряване на облачни ресурси в Microsoft Azure на абонаментна база, със срок на резервираност на основния изчислителен ресурс - 3 години, за инсталация и експлоатация на Moodle платформа за електронно и дистанционно обучение. Обхват на услугата: Предоставяне на една виртуална машина за Moodle, работеща под Linux; Предоставяне на управлявани дискове за операционна система и данни; Осигуряване на публична мрежова свързаност и статичен публичен IP адрес/ресурс съгласно калкулацията; Осигуряване на услуга за резервно копиране на Azure VM с LRS редундантност; Осигуряване на възможност за централизирано управление, наблюдение, администриране и оптимизация на ресурсите; Осигуряване на поддръжка чрез електронна платформа/портал за заявки и реакция; Минимални технически изисквания към виртуалната машина: Тип ресурс - Виртуална машина в Microsoft Azure; Размер на VM - Standard_E20as_v5 или еквивалентен/по-добър; vCPU - минимум 20 vCPU; Оперативна памет - минимум 160 GB RAM; Операционна система - Linux;Резервираност - 3 години reserved capacity за VM ресурса; Локален temp диск - не се изисква; Поддръжка на Premium Storage - Да; Предназначение - Moodle платформа, база данни и приложими компоненти в една VM. Изисквания към съхранение и архивиране: OS Managed Disk-1 управляван диск Р4, 64 GB-LRS;Data Managed Disk-1 управляван диск Premium SSD Р40-LRS;Backup-Azure Backup за 1 VM инстанция до 2 ТВ-LRS;Backup tier-Standard tier, без Archive tier-LRS. Изисквания към мрежова свързаност: Public IP-Статичен публичен IP адрес; Public IP Prefix-Публичен IP Prefix ресурс, ако е приложимо според калкулацията; Internet egress-Минимум 500 GB месечен изходящ интернет трафик; Изисквания към управление, сигурност и поддръжка: Решението да разполага с интерфейс за централизирано управление и дефиниране на политики в Microsoft Azure; Да е възможно наблюдение, управление и оптимизиране на използваните ресурси; Да е възможно използване на многофакторно удостоверяване за административен достъп;Изпълнителят да предостави достъп до електронна платформа/портал за регистриране и проследяване на заявки за поддръжка; Участникът да има право да предоставя Microsoft Azure услуги като CSP партньор или еквивалентен модел на предоставяне, съвместим с Microsoft Customer Agreement. Изискване за внедрена и функционираща Help-desk система- Участникът трябва да разполага с изградена и функционираща Help-desk система, осигуряваща 24-часова поддръжка на комуникационната система с достъп, чрез единен номер от типа 0700 ххххх или 0800 ххххх с национално покритие и WEB базиран интерфейс. Участникът трябва да опише подробно сервизната процедура, осигурена от Help-desk системата и да се посочи линк към системата, където могат да бъдат проверени функционалностите й. Участникът трябва да удостовери, че успешно е реализирал проекти използващи Help Desk система със 7x24 часа център за наблюдение. Срок на договора - Договорът влиза в сила, считано от 15.10.2026г. и е със срок на действие за 3 (три) година, считано от активиране на възложените услуги. Срок за активиране на услугата - до два дни от влизането на договора в сила. Възложителят заплаща на Изпълнителя Цената договора, след активиране на услугата, представяне на двустранно подписан протокол и фактура оригинал, в срок от 30 /тридесет/ дни.
Buyer: УНИВЕРСИТЕТ ЗА НАЦИОНАЛНО И СВЕТОВНО СТОПАНСТВО
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 72422000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 2 notices from УНИВЕРСИТЕТ ЗА НАЦИОНАЛНО И СВЕТОВНО СТОПАНСТВО, going back to September 2026 — 2 of them still open. They buy mostly in IT & Telecom and Financial & Professional Services. There are 20 open IT & Telecom tenders in Bulgaria. This one closes in 33 days.
More from this buyer
Similar IT & Telecom tenders
- Bulgaria – Software-related services – „Осигуряване на ваучери за храна за работниците и служителите на „Напоителни системи” ЕАД“· closes 17 Sept
- Bulgaria – IT software package – „Осигуряване на лицензи за продукти на Microsoft за нуждите на Комисията за финансов надзор“ по обособени позиции· closes 3 Oct
- Bulgaria – Luncheon vouchers – „Доставка и администриране на електронни ваучери за храна за работниците, служителите и лица, с които са сключени договори за управление и контрол на предприятието ДП “Български спортен тотализатор“· closes 1 Oct
- Bulgaria – Computer equipment and supplies – Доставка и гаранционен сервиз на компютърна и периферна техника за нуждите на ИМЕХ-БАН и изпълняването от него проекти по три обособени позиции· closes 5 Oct
- Bulgaria – Electronic bulletin boards – „Обезпечаване на сигнализацията за обособяване на нискоемисионни зони на територията наСтолична община, чрез доставка, монтаж, сервизно обслужване и гаранционно поддържане наелектронни информационни табла и знаци с променливо съдържание, както и извършване навсички съпътстващи пускането им в експлоатация строително-монтажни и ремонтни работи“· closes 30 Sept
Documents
- TED-official-notice-604498-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this it & telecom opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More IT & Telecom tenders
- Poland – CT scanners – 228/PN/2026 Dostawa sprzętu medycznego wraz z wykonaniem prac adaptacyjnych dla UCK.Uniwersyteckie Centrum Kliniczne · Poland
- Germany – IT services: consulting, software development, Internet and support – Cloudbasierte Softwarelösung zur teilweisen Digitalisierung des KYC-ProzessesKfW Bankengruppe · Germany
- Switzerland – Electronic data exchange services – eBill Dienstleistung 2027 bis 2032, inkl. Option bisElektrizitätswerk der Stadt Zürich (ewz) · Switzerland
- Spain – Data-processing machines (hardware) – Suministro, instalación y puesta en marcha de una plataforma de infraestructura Hiperconvergente (HCI) con capacidades de computo GPU para el Hospital Universitari Germans Trias i PujolFundació Institut d'Investigació en Ciències de la Salut Germans Trias i Pujol · Spain
- Poland – Portable computers – Dostawa sprzętu komputerowego – 3 części zamówieniaZakład Ubezpieczeń Społecznych · Poland
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →