Bulgaria – Fruit and nuts – “Доставка на плодове – пресни, замразени, изсушени, консервирани, под формата на нектари и плодове сокове, конфитюри, мармалади, желета и компоти за приготвяне на храна за децата от неорганизирания контингент – деца в детските кухни и от организирания контингент – деца, посещаващи детските ясли и яслените групи на детските градини на територията на Община Варна, финанси
Issued by ОБЩИНА ВАРНА · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 5 Sept 2026
- Closes
- 5 Oct 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 13,60,000
- Reference
- 607836-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Agriculture & Food
- Type
- goods
Details
Предмет на откритата процедура е избор на изпълнители на обществена поръчка за “Доставка на плодове – пресни, замразени, изсушени, консервирани, под формата на нектари и плодове сокове, конфитюри, мармалади, желета и компоти за приготвяне на храна за децата от неорганизирания контингент – деца в детските кухни и от организирания контингент – деца, посещаващи детските ясли и яслените групи на детските градини на територията на Община Варна, финансирани от Община Варна“.
Lots Lot 1 — “Доставка на плодове – пресни, замразени, изсушени, консервирани, под формата на нектари и плодове сокове, конфитюри, мармалади, желета и компоти за приготвяне на храна за децата от неорганизирания контингент – деца в детските кухни и от организирания контингент – деца, посещаващи детските ясли и яслените групи на детските градини на територията на Община Варна, финансирани от Община Варна“ (estimated 1360000.00): “Доставка на плодове – пресни, замразени, изсушени, консервирани, под формата на нектари и плодове сокове, конфитюри, мармалади, желета и компоти за приготвяне на храна за децата от неорганизирания контингент – деца в детските кухни и от организирания контингент – деца, посещаващи детските ясли и яслените групи на детските градини на територията на Община Варна, финансирани от Община Варна“. Ориентировъчни количества: Продукт/Изисквания към продукта/Ориентировъчни количества за 48 месеца: Киви – клас „Екстра“ или клас I/В касетки или пластмасови кошнички с мрежа до 1,000кг./6 000 кг. Ябълки - клас „Екстра“ или клас I/в касетки или опаковки - до 10кг./120 000кг. Лимони - клас „Екстра“ или клас I/в опаковки - до 10кг./9 500кг. Мандарини - клас „Екстра“ или клас I/мандарини или клементини/в опаковки до 10кг./12000кг. Портокали - клас „Екстра“ или клас I – десертен/в опаковки - до 10кг./20 000кг. Банани – клас „Екстра“ или клас I/в кашони оригинални опаковки - до 20 кг./96 000кг. Дини/Тегло на плода - от 2,5 ÷ 5,0кг./6 000кг. Пъпеши/ Тегло на плода - от 2,5 ÷ 5,0кг./7 000кг. Кайсии/в опаковки - до 10кг./16 000кг. Праскови - клас „Екстра“ или клас I/в опаковки - до 10кг./1000кг. Нектарини - клас „Екстра“ или клас I/в опаковки - до 10кг./16 000кг. Десертно грозде – клас „Екстра“ или клас I/в опаковки - до 10кг./500г. Десертно грозде стафидно бяло /без семки/ – клас „Екстра“ или клас I/в опаковки - до 10кг./7 000кг. Тикви/Диапазон на тегло на плода от 2,0 до 5,0кг./20 000кг. Круша - клас „Екстра“ или клас I/в опаковки - до 10кг./40 000кг. Сливи/опаковки - до 10кг./400кг. Дюля/в опаковки - до 10кг./400кг. Манго/в опаковки - до 10кг./800кг. Грейпфрут–клас „Екстра“ или клас I/в опаковки - до 10кг./400кг. Ананас/Тегло до 2,0кг./7 200кг. Ягоди– клас „Екстра“ или клас I/в пластмасови касетки – до 3 кг./240кг. Череши/в опаковки - до 10кг./400кг. Стафиди сушени/Индивидуална опаковка – до 0,500кг./6000/кг. Кайсия сушена/В индивидуална опаковка до 1,0кг./100кг. Конфитюр екстра качество – от различни плодове /праскова, кайсия, сини сливи и др., смес от плодове (без цитруси и ягодоплодни плодове)/В индивидуална опаковка – от 0,230 до 0,400кг./4 400кг. Конфитюр със 100% плодово съдържание от различни плодове: праскова, кайсия, сини сливи и др., смес от плодове (без цитруси и ягодоплодни плодове)/В индивидуална опаковка – до 0,250кг./115кг. Мармалад от шипки - със съдържание на плод над 45%./В индивидуална опаковка – до 0,400кг./400кг. Компот от дюля/В индивидуална опаковка – до 0,700кг./26200кг. Компот от кайсия/В индивидуална опаковка– до 0,700кг./10200кг. Компот от сини сливи/В индивидуална опаковка– до 0,700кг./10200кг. Компот от праскови белени/В индивидуална опаковка– до 0,700кг./48000кг. Компот от круша/В индивидуална опаковка – до 0,700кг./28000кг. Нектар от плод –праскова, кайсия или круша или др. – с плодово съдържание над 40%/В индивидуална опаковка – до 1,000кг./10000кг. Нектар от плодове и зеленчуци /смес/– за деца над 4 месеца /различни видове/В индивидуална опаковка – до 1,000кг./1000кг. Сок от плод– ананас, ябълка, банан или др. - със 100% плодово съдържание/В индивидуална опаковка – до 1,000кг./40000кг. Сок от плод – портокал - със 100% плодово съдържание/В индивидуална опаковка – до 1,000кг./26000кг. Кленов сироп – 100% чист кленов сироп/В индивидуална опаковка – до 0,300кг./2400кг. Пюре от плодове – за деца над 4 месеца /от различни плодове/ - състав 100% плод/В индивидуална опаковка – от 0,100 до 0,130кг./375кг. Пюре от плодове – за деца над 4 месеца /от различни плодове/ - състав 100% плод/В индивидуална опаковка – от 0,140 до 0,200кг./570кг. Пюре от плодове и зеленчуци /смес/– за деца над 4 месеца /различни видове/- състав 100% плод+зеленчук./В индивидуална опаковка – от 0,100 до 0,130кг./62,5кг. Пюре от плодове и зеленчуци /смес/– за деца над 4 месеца /различни видове/В индивидуална опаковка – 0,140 до 0,200кг./95кг. Замразени плодове (боровинки, ягоди и др.)/В индивидуална опаковка – до 1,000кг./2400кг. Био ябълки/В транспортна опаковки - до 10кг./9000кг. Био банани/Доставка в кашони -оригинални опаковки – до 20кг./12000кг. Био тиква/В транспортна опаковки - до 20кг./3000кг. Био портокали/В транспортна опаковки - до 10кг./3000кг. Био круши/В транспортна опаковки - до 10кг./5500кг. Био десертно грозде/В транспортна опаковки - до 10кг./1000кг. Био конфитюр - от различни плодове /праскова, кайсия, сини сливи и др., смес от плодове (без цитруси и ягодоплодни плодове)/В индивидуална опаковка – до 0,350кг./285кг. Био конфитюр без захар - от различни плодове /праскова, кайсия, сини сливи и др., смес от плодове (без цитруси и ягодоплодни плодове)/В индивидуална опаковка – до 0,350кг./80кг. Био шипков мармалад/В индивидуална опаковка – до 0,350кг./260кг. Био нектар праскова/В индивидуална опаковка – до 1,000л/500кг. Био сок портокал/В индивидуална опаковка – до 1,000л/500кг.
Buyer: ОБЩИНА ВАРНА
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 03222000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 5 notices from ОБЩИНА ВАРНА, going back to August 2026 — 4 of them still open. They buy mostly in Financial & Professional Services, Agriculture & Food and Manufacturing & Supply. There are 19 open Agriculture & Food tenders in Bulgaria. This one closes in 31 days.
More from this buyer
- Bulgaria – Print-plate making services – “Извършване на печатни услуги за нуждите на Община Варна и общинските бюджетни звена”· closes 29 Sept
- Bulgaria – Cleaning products – „Доставка на хигиенни и почистващи материали за нуждите на Община Варна и подразделения ѝ, включени в списъка по чл.12, ал.1, т.1 от ЗОП“· closes 2 Oct
- Bulgaria – Damage or loss insurance services – „Предоставяне на услуги по застраховане на имущество – активи, представляващи елементи и оборудване на интегрирана система за електронно таксуване и система за информация на пътниците в реално време, внедрени на територията на община Варна“.· closes 9 Sept
Similar Agriculture & Food tenders
- Bulgaria – School catering services – Приготвяне и доставка на готова храна за обедно хранене за учениците от І до ІV клас на СУ "Летец Христо Топракчиев"· closes 6 Oct
- Bulgaria – Food, beverages, tobacco and related products – „Доставка на хранителни продукти в детските и социални заведения на територията на община Калояново“· closes 3 Oct
- Bulgaria – Hotel accommodation services – ОСИГУРЯВАНЕ НА ХОТЕЛСКО НАСТАНЯВАНЕ НА ТЕРИТОРИЯТА НА СТРАНАТА И ИЗВЪН НЕЯ ЗА НУЖДИТЕ НА НАРОДЕН ТЕАТЪР „ИВАН ВАЗОВ“ – ГР. СОФИЯ· closes 3 Oct
- Bulgaria – Food, beverages, tobacco and related products – „Извършване на доставки на хранителни продукти за нуждите на Стол № 251 от Студентски общежития и столове на ТУ – София“· closes 3 Oct
- Bulgaria – Miscellaneous food products – „Доставки на хранителни продукти за нуждите на ДГ „Космонавт“ – гр. Пловдив, по обособени позиции“· closes 26 Sept
Documents
- TED-official-notice-607836-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this agriculture & food opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Agriculture & Food tenders
- FRAMEWORK AGREEMENT TENDER FOR SUPPLY AND DELIVERY OF LAYERS BIRDS, CAGES, AND ASSORTED POULTRY ACCESSORIES FOR THE YEARST. JOHN’S TEACHERS’ TRAINING COLLEGE, KILIMAMBOGO · Kenya
- France – Luncheon vouchers – Fourniture et livraison de coupons restaurantLoire Semène · France
- Poland – Fruit, vegetables and related products – Dostawa artykułów żywnościowychSamodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie · Poland
- North Macedonia – Food, beverages, tobacco and related products – Purchase of Food productsPHI Psychiatric Hospital Negorci · North Macedonia
- Spain – Television Services – Acuerdo Marco para la Contratación del Servicio de Grúa Cabeza Caliente para los Programas de Canal sur Radio y Televisión S.a.CANAL SUR RADIO Y TELEVISION, S.A. · Spain
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →