Bulgaria – Food, beverages, tobacco and related products – “ДОСТАВКА НА ХРАНИТЕЛНИ ПРОДУКТИ ЗА НУЖДИТЕ НА ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ, ДОМАШЕН СОЦИАЛЕН ПАТРОНАЖ, ПРОЕКТ „ТОПЪЛ ОБЯД“ И ЦНСТ- та НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА БОЙНИЦА ПО ОБОСОБЕНИ ПОЗИЦИИ“
Issued by ОБЩИНА БОЙНИЦА · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 28 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 1,20,000
- Reference
- 595959-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Agriculture & Food
- Type
- goods
Details
Предмет на настоящата обществена поръчка е: “ДОСТАВКА НА ХРАНИТЕЛНИ ПРОДУКТИ ЗА НУЖДИТЕ НА ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ, ДОМАШЕН СОЦИАЛЕН ПАТРОНАЖ, ПРОЕКТ „ТОПЪЛ ОБЯД“ И ЦНСТ- та НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА БОЙНИЦА ПО ОБОСОБЕНИ ПОЗИЦИИ“ Обект на настоящата обществена поръчка е доставка. Продуктите предмет на обществената поръчка са описани подробно в Техническата спецификация, Техническото предложение и ценовото предложение към настоящата документация. Описаните количества продукти са прогнозни и не ангажират Възложителя с цялостното им усвояване при сключване на договор. Прогнозните количества хранителни продукти е за период от 24 /двадесет и четири/ месеца/. Обхвата на поръчката включва : Доставка на хранителни продукти за удовлетворяване нуждите от здравословна и качествена храна за потребителите на: ЦНСТ с. Бойница , ул. „Г. Димитров“ № 6, ЦНСТ с. Бойница , ул. „Г. Димитров“ № 5, ЦНСТ №1 с. Бориловец , общ. Бойница, ЦНСТ -2 с. Бориловец, общ. Бойница, ЦНСТ с. Бойница , ул. „Палма“ № 2, Домашен социален патронаж с. Бойница, ул. „Г. Димитров“ № 4, Домашен социален патронаж с. Раброво, ул. „Пета“ № 17, ДГ „Йонка Маркова“ , с. Бойница, ул. „Г. Димитров“ № 17, Проект „Топъл обяд“ – в ДСП с. Бойница. При изпълнение на поръчката следва да се спазват изискванията на Наредба № Н – 1от 23 юли 2024 година за екологичните изисквания към определени продукти, предмет на обществени поръчки, както и на всички други законови и подзаконови нормативни актове, уреждащи предмета и спецификата на настоящата обществена поръчка в частта и за доставка на храни представяйки декларация, че 4% от изброените хранителни продукти, които ще бъдат доставени по време на изпълнението на договора, ще са в съответствие с Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане; При доставка на продуктите, същите следва да бъдат придружени със съответните търговски документи/сертификати за качество и произход/експертен лист и други съотносими документи – протокол за доставка/приемо-предавателен протокол/стокова разписка. Подробно в документацията.
Lots Lot 1 — Обособена позиция №1: „Месо, месни продукти и риба“ (estimated 120000.00): Обособена позиция №1: „Месо, месни продукти и риба“- прогнозните количества и видовете продукти се съдържат в ценовото предложение. Lot 2 — Обособена позиция №2: „Мляко и млечни продукти“ (estimated 50000.00): Обособена позиция №2: „Мляко и млечни продукти“- прогнозните количества и видовете продукти се съдържат в ценовото предложение. Lot 3 — Обособена позиция №3: „Варива, подправки и други хранителни продукти“ (estimated 50000.00): Обособена позиция №3: „Варива, подправки и други хранителни продукти“- прогнозните количества и видовете продукти се съдържат в ценовото предложение. Lot 4 — Обособена позиция №4: „Консерви, плодове, зеленчуци и ядки“ (estimated 115000.00): Обособена позиция №4: „Консерви, плодове, зеленчуци и ядки“- прогнозните количества и видовете продукти се съдържат в ценовото предложение. Lot 5 — Обособена позиция №5: „Хляб и хлебни изделия“ (estimated 105000.00): Обособена позиция №5: „Хляб и хлебни изделия“- прогнозните количества и видовете продукти се съдържат в ценовото предложение.
Buyer: ОБЩИНА БОЙНИЦА
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 15000000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
There are 14 open Agriculture & Food tenders in Bulgaria. This one closes in 27 days.
Similar Agriculture & Food tenders
- Bulgaria – Miscellaneous food products – „Доставки на хранителни продукти за нуждите на ДГ „Космонавт“ – гр. Пловдив, по обособени позиции“· closes 26 Sept
- Bulgaria – Tree-cutting services – „Почистване сервитути на ВЛ, обслужвани от Управление МЕР Благоевград”· closes 2 Oct
- Bulgaria – Horticultural services – „Услуги по изграждане/надграждане на зелената инфраструктура за намаляване на вторичното разпрашаване в градска среда в регулационните граници на урбанизираните територии на гр. Кърджали, общ. Кърджали“ по обособени позиции· closes 26 Sept
- Bulgaria – Tree-cutting services – Почистване на сервитут на ВЛ 110 kV Миньор, обслужван от Управление МЕР Пловдив, отдел Смолян· closes 29 Sept
- Bulgaria – Tree-cutting services – Почистване на сервитут на ВЛ 220 kV Равногор, обслужван от управление МЕР „Пловдив“, отдел Пазарджик· closes 1 Oct
Documents
- TED-official-notice-595959-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this agriculture & food opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Agriculture & Food tenders
- FRAMEWORK AGREEMENT TENDER FOR SUPPLY AND DELIVERY OF LAYERS BIRDS, CAGES, AND ASSORTED POULTRY ACCESSORIES FOR THE YEARST. JOHN’S TEACHERS’ TRAINING COLLEGE, KILIMAMBOGO · Kenya
- Adquisición de Equipo Perforador hidráulico rotativo transportable y acoplado cisterna para entregar en Resistencia, ChacoFAO · Argentina
- Procurement of Wheat and Canola Seeds (26-276)FAO · Pakistan
- ACQUISITION DE PETITS MATERIELS AGRICOLES - livraison au SUD DE MADAGASCAR - Grande SaisonFAO · Madagascar
- 138095 SERVICIO DE PREPRODUCCIÓN, PRODUCCIÓN, POSTPRODUCCIÓN Y ENTREGA DE 6 VÍDEOS EN LOS DEPARTAMENTOS DE CORDOBA, LA GUAJIRA Y ZONA RURAL DE ARGELIA, CAUCA.FAO · Colombia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →