Bulgaria – Construction work – ,,Избор на изпълнител за СМР по проект № BG16FFPR003-2.006-0020 „Единно здраве в Северозападен регион“, за обект: „Основен ремонт на градина пред стадион „Белите орли“, ПИ 56722.662.1, УПИ I-за озеленяване, кв. 312 по плана на гр. Плевен“
Issued by ОБЩИНА ПЛЕВЕН · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)
- Published
- 2 Sept 2026
- Closes
- 30 Sept 2026, 23:59 UTC
- Value
- EUR 4,26,332.76
- Reference
- 593078-2026
- Location
- Bulgaria
- Sector
- Construction & Infrastructure
- Type
- works
Details
Предмет на настоящата обществена поръчка е: ,,Избор на изпълнител за СМР по проект № BG16FFPR003-2.006-0020 „Единно здраве в Северозападен регион“, за обект: „Основен ремонт на градина пред стадион „Белите орли“, ПИ 56722.662.1, УПИ I-за озеленяване, кв. 312 по плана на гр. Плевен“. Неразделна част от документацията са и одобреният инвестиционен проект за обекта във фаза работен проект (части „Паркоустройство и благоустройство“, „Конструктивна“, „Електрическа“ и „Геодезия“), както и Количествената сметка за остойностяване – образец на Възложителя. Проектът за основен ремонт включва още облагородяване на парковата среда, по-добра функционална организация на пространството, подобряване на осветлението и изграждане на видеонаблюдение за цялата територия на градината. Предвидените дейности ще доведат до създаване на по-безопасна, естетически привлекателна и функционална градска среда. Реализацията на инвестиционното намерение ще допринесе за подобряване на условията за спорт, игра и отдих на жителите на района, ще повиши качеството на градската среда и ще осигури устойчиво развитие на зелената система на гр. Плевен. Съгласно чл. 137, ал. 1, т. 4, б. г от ЗУТ, гореописания строеж попада в IV категория, четвърта група. Според частта от проекта "Паркоустройство и благоустройство" е предвидено: Към настоящия момент растителността в градинката е в лошо състояние. Има изсъхнала дървесна растителност, която се премахва. Всички дървета се нуждаят от поетапно възобновяване на короната. Преди започване, изпълнението на строително монтажните работи на обекта трябва да се изпълнят дейности, свързани с рязане и кастрене на опасна и суха дървесна растителност, оформяне на корони на дървета, обезопасяване на дървесна растителност, застрашаваща живота и здравето на хората. Оформя се и пространството, като се запават някои от съоръженията и се правят нови, включително и алеи. Съгласно проектната разработка в част „Геодезия“: Теренът, върху който се разполага обекта, е с наклон в посока североизток , от където се определя и основната посока на отводняване на повърхностните води в посока към откритите тревни площи в площадката и от части към прилежащите улици. По отношение на Електрозахранване и мощности: Обектът ще се захранва от един източник. Не се изисква и не е предвидено в проекта резервно ел. захранване за обекта. За осветление на алеите в обекта ще се използват LED осветителни тела с намалена електрическа консумация. Предвидени са и други ел. СМР, както и видеонаблюдение.
Lots Lot 1 — ,,Избор на изпълнител за СМР по проект № BG16FFPR003-2.006-0020 „Единно здраве в Северозападен регион“, за обект: „Основен ремонт на градина пред стадион „Белите орли“, ПИ 56722.662.1, УПИ I-за озеленяване, кв. 312 по плана на гр. Плевен“ (estimated 426332.76): Предмет на настоящата обществена поръчка е: ,,Избор на изпълнител за СМР по проект № BG16FFPR003-2.006-0020 „Единно здраве в Северозападен регион“, за обект: „Основен ремонт на градина пред стадион „Белите орли“, ПИ 56722.662.1, УПИ I-за озеленяване, кв. 312 по плана на гр. Плевен“. Неразделна част от документацията са и одобреният инвестиционен проект за обекта във фаза работен проект (части „Паркоустройство и благоустройство“, „Конструктивна“, „Електрическа“ и „Геодезия“), както и Количествената сметка за остойностяване – образец на Възложителя. Проектът за основен ремонт включва още облагородяване на парковата среда, по-добра функционална организация на пространството, подобряване на осветлението и изграждане на видеонаблюдение за цялата територия на градината. Предвидените дейности ще доведат до създаване на по-безопасна, естетически привлекателна и функционална градска среда. Реализацията на инвестиционното намерение ще допринесе за подобряване на условията за спорт, игра и отдих на жителите на района, ще повиши качеството на градската среда и ще осигури устойчиво развитие на зелената система на гр. Плевен. Съгласно чл. 137, ал. 1, т. 4, б. г от ЗУТ, гореописания строеж попада в IV категория, четвърта група. Според частта от проекта "Паркоустройство и благоустройство" е предвидено: Към настоящия момент растителността в градинката е в лошо състояние. Има изсъхнала дървесна растителност, която се премахва. Всички дървета се нуждаят от поетапно възобновяване на короната. Преди започване, изпълнението на строително монтажните работи на обекта трябва да се изпълнят дейности, свързани с рязане и кастрене на опасна и суха дървесна растителност, оформяне на корони на дървета, обезопасяване на дървесна растителност, застрашаваща живота и здравето на хората. Оформя се и пространството, като се запават някои от съоръженията и се правят нови, включително и алеи. Съгласно проектната разработка в част „Геодезия“: Теренът, върху който се разполага обекта, е с наклон в посока североизток , от където се определя и основната посока на отводняване на повърхностните води в посока към откритите тревни площи в площадката и от части към прилежащите улици. По отношение на Електрозахранване и мощности: Обектът ще се захранва от един източник. Не се изисква и не е предвидено в проекта резервно ел. захранване за обекта. За осветление на алеите в обекта ще се използват LED осветителни тела с намалена електрическа консумация. Предвидени са и други ел. СМР, както и видеонаблюдение.
Buyer: ОБЩИНА ПЛЕВЕН
Buyer country: BGR
Procedure: open
CPV code: 45000000
Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).
Context for bidders
We hold 3 notices from ОБЩИНА ПЛЕВЕН, going back to August 2026 — 3 of them still open. There are 31 open Construction & Infrastructure tenders in Bulgaria. This one closes in 29 days.
More from this buyer
- Bulgaria – Construction, foundation and surface works for highways, roads – ,,Текущ ремонт и поддръжка на уличните и тротоарните настилки на всички улици и пътища на територията на Община Плевен"· closes 30 Sept
- Bulgaria – Construction-site supervision services – Предоставяне на консултантски услуги съгласно чл. 166 от ЗУТ - извършване на оцeнка на съответствието на инвестиционния проект и упражняване на строителен надзор за обект „Надграждане на съществуваща общинска инсталация за компостиране с подобряване/модернизация на технологията за рециклиране на разделно събрани биоразградими битови отпадъци“, Пл· closes 24 Sept
Similar Construction & Infrastructure tenders
- Bulgaria – Construction work – „Ремонт на прелез към Подемно преходен мост № 1 и съоръжения към Подемно преходен мост № 1 и Подемно преходен мост № 2, пристанищен терминал Фериботен комплекс Варна“.· closes 9 Oct
- Bulgaria – Road construction works – „Разширение на ул. „Сребърна“ /ул. „Х. Ибсен“/ от бул. „Черни връх“ (8.43м преди о.т. 44а) до ул. „Козяк“ (26.24м преди о.т.46)“· closes 2 Oct
- Bulgaria – Construction materials and associated items – „Доставка на строителни конструкции, железарски и строителни материали и свързани с тях изделия, помощни строителни материали, за нуждите на тп „ДГС Котел“.· closes 1 Oct
- Bulgaria – Containers for waste material – „ Доставка на съдове за събиране на отпадъци за нуждите на община Каварна по обособени позиции“· closes 30 Sept
- Bulgaria – Technical inspection and testing services – Изпитване на електрозащитни средства· closes 1 Oct
Documents
- TED-official-notice-593078-2026.pdfDownload (pdf)
Before you bid on this tender
A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.
- Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
- Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
- Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
- Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
- Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
- Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.
More Construction & Infrastructure tenders
- CONSTRUCTION TO COMPLETION OF FOUR DOOR PIT LATRINE FOR BOYS AND A URINAL WITH ONE CHAMBER FOR PLWDs AT LORUGUM POLICE STATUONNGCDF LOIMA · Kenya
- Germany – Floor-covering work – BK 14.2 Tanzboden - Schwingboden am Hochbunker AgathofMagistrat der Stadt Kassel · Germany
- Poland – Installation of road lighting equipment – Oświetlenie przejść dla pieszych na ulicach będących w zarządzie Miejskiego Zarządu Dróg w RzeszowieGmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa · Poland
- Germany – Railway construction works – VKP München; Ausbau des bauzeitlichen ZugangesDB InfraGO AG – Geschäftsbereich Personenbahnhöfe (Bukr 11) · Germany
- Slovenia – Road-maintenance equipment – CISTERNA ZA PRANJE CESTIŠČ NA SISTEMU ABROLDRUŽBA ZA AVTOCESTE V REPUBLIKI SLOVENIJI D.D. · Slovenia
FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.
Verify & apply on the official portal →