FreeTender
Accepting bidsitbBulgaria

Bulgaria – Buildings of particular historical or architectural interest – „ИНЖЕНЕРИНГ – ПРОЕКТИРАНЕ, ИЗПЪЛНЕНИЕ НА СМР И УПРАЖНЯВАНЕ НА АВТОРСКИ НАДЗОР НА ОБЕКТ: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВ КОРПУС КЪМ СЪЩЕСТВУВАЩАТА СГРАДА НА ДОХОДНОТО ЗДАНИЕ, ГР. РУСЕ, УПИ I-671, КВ.88, ЦГЧ ПО ПЛАНА НА ГР. РУСЕ, ПЛ. "СВОБОДА" №4“

Issued by ОБЩИНА РУСЕ · via TED — Tenders Electronic Daily (EU)

Published
2 Sept 2026
Closes
28 Sept 2026, 23:59 UTC
Value
EUR 54,43,424.77
Reference
593202-2026
Location
Bulgaria
Sector
Construction & Infrastructure
Type
works

Details

При изпълнение на поръчката следва да се проектира, упражни авторски надзор и изгради нов корпус към съществуващата сграда на Доходното Здание, гр. Русе, УПИ I-671, кв.88, ЦГЧ по плана на гр. Русе, пл. "Свобода" №4. Сградата ще е ситуирана в непосредствена близост до площад „Свобода“, на гърба на Доходното Здание, в поземлен имот с идентификатор 63427.2.5767 по КККР на гр. Русе, УПИ I-671, кв. 88, ЦГЧ по плана на гр. Русе, пл. "Свобода" №4., УПИ I-671, кв. 88, ЦГЧ по плана на гр. Русе, пл. Свобода № 4. Поземления имот с идентификатор 63427.2.5767 по КККР на гр. Русе е с площ от 6 082 кв. м. Новият корпус към съществуващата сграда на Доходното здание да има лице към две улици – едната е главната пешеходна улица на града – ул. „Александровска“, а другата е ул. „Черно море“. С проектното решение, ще се осъществи основен пешеходен достъп откъм ул. „Александровска“, а служебен и стопански достъп от ул. „Черно море“. Да се запази съществуващия подход към подземните нива на автомобилния паркинг. Към момента е изграден подетап „Изпълнение на нулев цикъл на обект „Театрален комплекс“ – III етап. Обекта е стартирал с Разрешение за строеж №166-А1/09.11.1982г., последващи забележки на основание чл. 154, ал. 5 от ЗУТ, Решение за поправка на фактическа грешка и заповеди за допълване на разрешението за строеж. Обека е I-ва категория съгласно чл. 137, ал. 1, т. 1 от ЗУТ. Обществената поръчка включва три дейности: Дейност 1 – проектиране - изготвяне на инвестиционен технически проект; Дейност 2 – изпълнение на строително – монтажни работи, съгласно изискванията на чл. 163 и следващите от Закона за устройство на територията; Дейност 3 – упражняване на авторски надзор по време на строителството.

Lots Lot 1 — „ИНЖЕНЕРИНГ – ПРОЕКТИРАНЕ, ИЗПЪЛНЕНИЕ НА СМР И УПРАЖНЯВАНЕ НА АВТОРСКИ НАДЗОР НА ОБЕКТ: ИЗГРАЖДАНЕ НА НОВ КОРПУС КЪМ СЪЩЕСТВУВАЩАТА СГРАДА НА ДОХОДНОТО ЗДАНИЕ, ГР. РУСЕ, УПИ I-671, КВ.88, ЦГЧ ПО ПЛАНА НА ГР. РУСЕ, ПЛ. "СВОБОДА" №4“ (estimated 5443424.77): При изпълнение на поръчката следва да се проектира, упражни авторски надзор и изгради нов корпус към съществуващата сграда на Доходното Здание, гр. Русе, УПИ I-671, кв.88, ЦГЧ по плана на гр. Русе, пл. "Свобода" №4. Сградата ще е ситуирана в непосредствена близост до площад „Свобода“, на гърба на Доходното Здание, в поземлен имот с идентификатор 63427.2.5767 по КККР на гр. Русе, УПИ I-671, кв. 88, ЦГЧ по плана на гр. Русе, пл. "Свобода" №4., УПИ I-671, кв. 88, ЦГЧ по плана на гр. Русе, пл. Свобода № 4. Поземления имот с идентификатор 63427.2.5767 по КККР на гр. Русе е с площ от 6 082 кв. м. Новият корпус към съществуващата сграда на Доходното здание да има лице към две улици – едната е главната пешеходна улица на града – ул. „Александровска“, а другата е ул. „Черно море“. С проектното решение, ще се осъществи основен пешеходен достъп откъм ул. „Александровска“, а служебен и стопански достъп от ул. „Черно море“. Да се запази съществуващия подход към подземните нива на автомобилния паркинг. Към момента е изграден подетап „Изпълнение на нулев цикъл на обект „Театрален комплекс“ – III етап. Обекта е стартирал с Разрешение за строеж №166-А1/09.11.1982г., последващи забележки на основание чл. 154, ал. 5 от ЗУТ, Решение за поправка на фактическа грешка и заповеди за допълване на разрешението за строеж. Обека е I-ва категория съгласно чл. 137, ал. 1, т. 1 от ЗУТ. Обществената поръчка включва три дейности: Дейност 1 – проектиране - изготвяне на инвестиционен технически проект; Дейност 2 – изпълнение на строително – монтажни работи, съгласно изискванията на чл. 163 и следващите от Закона за устройство на територията; Дейност 3 – упражняване на авторски надзор по време на строителството.

Buyer: ОБЩИНА РУСЕ

Buyer country: BGR

Procedure: open

CPV code: 45212350

Full notice, tender documents and how to bid are on the official TED page (link above).

Context for bidders

There are 31 open Construction & Infrastructure tenders in Bulgaria. This one closes in 27 days.

Documents

Before you bid on this tender

A quick checklist to help you decide whether to bid and prepare a compliant submission for this construction & infrastructure opportunity. Always verify the details on the official source.

  • Confirm the exact closing date and time (and time zone) on the official portal — deadlines are strict and can be revised by a corrigendum.
  • Read the full notice and every attached document, including the scope, specifications and any bill of quantities or terms of reference.
  • Check the eligibility criteria — prior similar experience, annual turnover, certifications and registrations — and make sure you qualify before investing effort.
  • Prepare any earnest-money deposit (EMD) or bid security and the required formats early; missing or wrongly-formatted documents are a common cause of rejection.
  • Note how bids must be submitted (online or physical), in what format, and whether a digital signature or portal registration is required.
  • Watch for corrigenda and clarifications right up to the deadline — requirements and dates can change.

More Construction & Infrastructure tenders

All Construction & Infrastructure tenders →

FreeTender mirrors this notice for reference. Verify the details and bid on the official portal.

Verify & apply on the official portal →